Płyty melioracyjne betonowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Płyty melioracyjne mają za zadanie odprowadzać wodę. Są układane w miejscach o sporym nachyleniu — na zboczach i urwiskach. Można je także zobaczyć w przydrożnych rowach, czy na bokach posesji. Płyty są wykonane z wysokiej jakości betonu, dzięki czemu są materiałem odpornym.

Dobra przepuszczalność wody

Dzięki temu, że w gotowych płytach są spore otwory, ułatwia to odprowadzanie wody nawet o sporym natężeniu. Dzięki temu woda będzie poprzez te otwory trafiać do gruntu, a nie będzie wylewać się na ulice, chodniki, czy podjazdy.

Wysoka wytrzymałość

Takie płyty mają też sporą wytrzymałość. Są odporne na warunki atmosferyczne takie jak bardzo niski, czy wysokie temperatury. Są też odporne na ścieranie, co jest bardzo ważne, bo często płynąca woda niesie ze sobą także kamienie, gałęzie czy korzenie. To materiał, który z pewnością ma bardzo dobrą wytrzymałość.

Szerokie zastosowanie

Płyty ażurowe doskonale nadają się do układania na skarpach i nasypach, sprawdzają się do regulowania dna zbiorników wodnych. Ale takie płyty, które mają ażurowy kształt to też dobry materiał do ułożenia z niego powierzchni parkingu czy podjazdy pod domem. Świetnie sprawdzą się w każdym miejscu o sporym nachyleniu terenu, bo otwory w płytach pozwolą na szybkie i sprawne odprowadzenie wody.

Ładne wykonanie

Płyty są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale mogą się też doskonale komponować z terenem, gdzie będą układane. Przez otwory w nich bardzo często wyrasta roślinność, a przecież wszystkim nam zależy, żeby zalanych betonem powierzchni było coraz mniej.

Pin It on Pinterest