Zalety ogrzewania ekogroszkiem

Ogrzewanie ekogroszkiem

Sposób ogrzewania domu to decyzja, przed której podjęciem prędzej czy później staje prawie każdy. Decydując się na konkretne paliwo i kocioł należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak: miejsce na składowanie paliwa, koszty, na jakie możemy sobie pozwolić czy błoga wygoda. W ostatnich latach ogromną popularność zyskuje ekogroszek. Oczywiście jak każdy inny rodzaj paliwa ma on kilka wad, na szczęście zalet jest zdecydowanie więcej.

Wad ekogroszku jest niewiele, przede wszystkim jest to spora inwestycja, której należy dokonać przed zmianą rodzaju paliwa, ponieważ do spalania go potrzebne są specjalne kotły retortowe, które są kosztowne (ceny zaczynają się od 6 000 zł). Ze względu na pełne zmechanizowanie, kotły te często wymagają napraw. Wielu użytkowników tradycyjnego węgla kamiennego, nie widzi potrzeby zmiany kotła, ani paliwa, ponieważ, jak twierdzą, po co zmieniać coś, co się przecież doskonale sprawdza? W tym miejscu należy wymienić zalety ekogroszku, których jest nieco więcej niż wad. Po pierwsze ekogroszek, swoją nazwę zyskał nieprzypadkowo. Jest bowiem paliwem nisko siarkowym i wytwarza bardzo małą ilość popiołu, spala się niemalże całkowicie, dzięki czemu kotły na ekogroszek spełniają europejskie normy emisji gazów. Z pewnością dla wielu użytkowników największą zaletą ogrzewania ekogroszkiem jest duża wygoda. Podajniki kotłów, w zależności od potrzeb i wielkości budynku, zwykle wystarczy uzupełniać jedynie raz w tygodniu, dzięki czemu właściciele kotłów retortowych oszczędzają sporo czasu. Co najważniejsze ekogroszek (oczywiście tylko ten certyfikowany, ze sprawdzonego źródła) ma doskonałe parametry. Wysoka wartość opałowa gwarantuje nam uzyskanie wysokich temperatur przy małym zużyciu paliwa, co z kolei przekłada się na oszczędność.

Choć ekogroszek stawia przed nami kilka kosztownych warunków, zdecydowanie jest to obecnie najwygodniejsze, najbardziej ekologiczne i opłacalne paliwo ze wszystkich paliw stałych. Najpierw warto zainwestować w porządny kocioł, a następnie zapoznać się z parametrami dobrej jakości ekogroszku, i korzystać z wygody i ciepła.

Ogrzewanie ekogroszkiem

Najczęściej kupowane

Oblicz koszty dostawy do 50 km

Zadaj pytanie

1 + 7 =

Siedziba

ul. Węglowa 8
44-240 Żory

Telefon

+48 662 046 636

Email

biuro@wegiel24.info

Polub Nas
Dziś
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Tania dostawa

Sprawdź jak tania może być dostawa.
Skorzystaj z kalkulatora.

x

Pin It on Pinterest

Share This