KRS TECH DUO 18 kW

15 stycznia 2022

Jaki ekogroszek do kotła KRS TECH DUO 18 kW?

Kocioł najwyższej generacji – KRS TECH DUO 18 kW

Coraz szerzej odbijający się echem problem smogu wielu z nas spędza sen z powiek. I to nie tylko w okresie zimowym. Jest to problem powszechnie spotykany w niemal każdym zakątku Polski. W jednych rejonach walka z zanieczyszczeniami musiała wejść na wyższy poziom w innych, została dopasowana do skali problemu. Z tego też względu producenci pieców grzewczych zaczęli tworzyć konstrukcje, które spełniają najnowsze wymagania ekologiczne. Mowa tutaj zarówno o 5 klasie zgodnie z polską normą z 2012 roku, jak i certyfikacie ECO DESIGN. Takie rozwiązania pozwalają na uzyskanie dopłat rządowych do zakupu lub wymiany dotychczasowego pieca starej kategorii. Wielu Polaków korzystając z tych udogodnień, zdecydowała się w ostatnim roku na wymianę kotła. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprzyja możliwości dobrania opcji idealnej do swoich potrzeb, a jednocześnie możliwości finansowych.

TECH DUO 18 kW

KRS TECH DUO 18 kW – Parametry
Moc cieplna18 kW
Przekrój czopucha158 mm
Sprawność cieplna89,1 %
Ecodesign (Ekoprojekt)tak
Klasa kotła (303-5:2012)5
Powierzchnia ogrzewana180 m²
Pojemność wodna53 L
Stałopalność przy mocy nominalnej68 h
Masa kotła z podajnikiem retortowym 339 kg
Grubość blachy6 mm
Wysokość1076 mm
Szerokość1170 mm
Głębokość778 mm
Maksymalna temperatura wody85 °C
Maksymalne ciśnienie robocze1.5 bar
Wymagany ciąg kominowy20 Pa
Średnica króćca zasilania i powrotu6/4 G
Zasilanie230V / 50Hz
Gwarancja60 mies.

Nowoczesna budowa i innowacyjne technologie gwarancją bezproblemowej i efektywnej pracy na lata

Wśród ofert znajduje się także kocioł KRS TECH DUO 18 kW. Jest to propozycja przeznaczona do wodnych instalacji c.o. systemu otwartego z grawitacyjnym, jak również i wymuszonym obiegiem wody. Urządzenie wykonane zostało z trwałej i wytrzymałej na uszkodzenia stalowej konstrukcji. Dzięki czemu pozwala na wieloletnie jego użytkowanie bez przykrych niespodzianek. TECH DUO z wysokoefektywną techniką spalania jednostkowej dawki paliwa w określonych warunkach powstał z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Co sprawia, że możliwe jest osiąganie wysokiej sprawności. Urządzenie to posiada specjalnie zaprojektowany i skonstruowany żeliwny palnik oraz podajnik ślimakowy. Ponadto model ten wyposażony został w dmuchawy z przesłoną. Zastosowane rozwiązania oraz odpowiednio dobrany sterownik elektroniczny pozwoliły na uzyskanie w pełni zautomatyzowanego układu procesu spalania paliwa. To wszystko sprawia, że obsługa pieca jest szybka i prosta. A spalanie bezdymne i ekologiczne. Dzięki temu propozycja może z całą pewnością stawać w szranki z kotłami gazowymi czy olejowymi.

KRS TECH DUO 18 kW

Parametry techniczneJednostkaTech DUO 18Tech DUO 22Tech DUO 26Tech DUO 39Tech DUO 50Tech DUO 75Tech DUO 100
Moc znamionowa[kW] 182226395075100
Wielkość powierzchni grzewczej[m2]do 200do 220 do 300do 400do 500do 700do 900
Pojemność zasobnika[kg] 130130145180220313482
Sprawność cieplna [%]89898989848484
Maksymalna temperatura wody [ºC]85858595958585
Maksymalne ciśnienie robocze[MPa] 0,150,150,150,150,150,150,15
Maksymalne ciśnienie próbne[MPa] 0,250,250,250,250,230,250,25
Masa kompletnego kotła[kg]3393534865306407201000
Wymagany ciąg spalin[Pa]20202025253030
Przekrój otworu komina[cm2]225225225344430540650
Zasilanie[V]230230230230230230400
Pobór mocy [W]909090909084264
Pojemność wodna kotłav[l]5358677379--
Powierzchnia wymiennikam21,71,92,93,95,0--
Przekrój czopucha[mm] 158 158 158 180, 190, 200180, 190, 200240350
Króciec zasilania i powrotu[cal] 1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"2"
Szerokość zestawu[mm] 1170 1170 1145122012501600 1760
Głębokość bez czopucha[mm] 778778820 9509509501160
Głębokość z czopuchem[mm] 98098010501260126013501540
Wysokość[mm] 1076 110612701400140016001640

Całość prezentuje się niezwykle stylowo. Tym samym, ten solidnie wykonany, nowoczesny kocioł KRS TECH DUO najnowszej generacji, który jest w stanie ogrzać nawet do 180m2 staje się ciekawą propozycją. I to taką, która cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych Klientów. Co ważne został on wyprodukowany zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO i tak jak wspomnieliśmy, posiada już wymagane certyfikaty, które poświadczają jego jakość.

WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Ekogroszek Piekło Pomarańczowy parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-26 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10

21 w magazynie

Produkt

Akcyza

Łącznie

Pin It on Pinterest

Share This