Kotły na ekogroszek, czyli oszczędne i ekologiczne ogrzewanie

utworzone przez | Kwi 14, 2021 | blog | 0 komentarzy

Węgiel to opał, który większość osób dobrze zna, a nawet jest do niego przyzwyczajona, dlatego mimo coraz ostrzejszych przepisów, użytkownicy decydują się na korzystanie z tego paliwa. Obecnie niezbędna jest inwestycja w nowoczesny kocioł 5 generacji, w którym możemy spalać wyłącznie ekogroszek. Połączenie odpowiedniego kotła z dobrym jakościowo węglem w postaci ekogroszku jest gwarancją niskiej emisyjności, a także oszczędności.

Kocioł na ekogroszek a oszczędność.

Przede wszystkim ogromną zaletą kotłów na ekogroszek 5 klasy jest ich duża efektywność spalania, dzięki czemu przy mniejszym zużyciu paliwa dostajemy więcej ciepła. Ponadto trwa walka o czyste powietrze, dzięki czemu na chętnych na instalację takiego kotła czekają dotacje rządowe oraz samorządowe. Każdy, kto planuje starać się o taką dotację, powinien zaopatrzyć się w kocioł, który spełnia narzucone normy, tzn. wydziela trzykrotnie mniej pyłu, pięciokrotnie mniej gazów i sześciokrotnie mniej tlenku węgla. Podczas zakupu ekogroszku, również należy zwrócić uwagę na jego jakość, im wyższa kaloryczność, a niższa spiekalność, popielatość oraz zawartość siarki, tym efektywniej dany węgiel będzie się spalał i ogrzewał nasz dom. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ nie zawsze dobry kocioł jest gwarancją niższych kosztów.

Kocioł na ekogroszek jako ekologiczne rozwiązanie.

Jak już wyżej wspomniano, kotły na ekogroszek produkują kilkukrotnie mniej szkodliwych gazów, dzięki czemu każdy ich użytkownik przyczynia się do poprawy jakości powietrza w swojej okolicy. Wysoka efektywność spalania, dzięki której możemy zużyć mniej węgla, również jest korzystna pod względem ekologii.

Dodatkowo, na rynku wyróżniają się kotły oznaczone certyfikatem Ecodesign, które nie tylko spełniają normy narzucone kotłom 5 klasy ekologicznej, ale są pod tym względem jeszcze lepsze. Ecodesign świadczy o niezwykle niskiej emisyjności kotła nie tylko przy pełnej mocy pracy, ale również, gdy moc kotła nie jest w pełni wykorzystywana. Podczas zakupu nowego kotła, warto pamiętać, że wymagana jest 5 klasa, jednak certyfikat ecodesign to dodatkowy atut.

Podsumowanie.

Nowoczesne kotły na ekogroszek spełniają wymagania narzucone im przez prawo, dbają o kieszeń właściciela, a przy okazji działają niemalże identycznie jak kotły, z których większość Polaków korzystała do tej pory. Choć część osób z pewnością przeraża inwestycja w nowy kocioł, tym bardziej osoby, które całkiem niedawno wymieniały piec. Warto jednak poszukać możliwości dofinansowania nowego zakupu, ponieważ rząd czynnie wspiera wszelkie proekologiczne działania swoich obywateli.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie produktów

Zobacz inne wpisy na naszym węglowym blogu

Tanie ogrzewanie domowe

Tanie ogrzewanie domowe

Czy istnieją proste sposoby na tanie i wygodne ogrzanie domu? Jaki rodzaj ogrzewania będzie najlepszym wyborem?

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Czy ekogroszek to najlepsze paliwo opałowe? Jaki rodzaj ekogroszku wybrać, aby nie żałować? Jakie parametry posiada dobry ekogroszek?

#
$

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest