Kotły na ekogroszek, czyli oszczędne i ekologiczne ogrzewanie

14 kwietnia 2021

Węgiel to opał, który większość osób dobrze zna, a nawet jest do niego przyzwyczajona, dlatego mimo coraz ostrzejszych przepisów, użytkownicy decydują się na korzystanie z tego paliwa. Obecnie niezbędna jest inwestycja w nowoczesny kocioł 5 generacji, w którym możemy spalać wyłącznie ekogroszek. Połączenie odpowiedniego kotła z dobrym jakościowo węglem w postaci ekogroszku jest gwarancją niskiej emisyjności, a także oszczędności.

Kocioł na ekogroszek a oszczędność

Przede wszystkim ogromną zaletą kotłów na ekogroszek 5 klasy jest ich duża efektywność spalania, dzięki czemu przy mniejszym zużyciu paliwa dostajemy więcej ciepła. Ponadto trwa walka o czyste powietrze, dzięki czemu na chętnych na instalację takiego kotła czekają dotacje rządowe oraz samorządowe. Każdy, kto planuje starać się o taką dotację, powinien zaopatrzyć się w kocioł, który spełnia narzucone normy, tzn. wydziela trzykrotnie mniej pyłu, pięciokrotnie mniej gazów i sześciokrotnie mniej tlenku węgla. Podczas zakupu ekogroszku, również należy zwrócić uwagę na jego jakość, im wyższa kaloryczność, a niższa spiekalność, popielatość oraz zawartość siarki, tym efektywniej dany węgiel będzie się spalał i ogrzewał nasz dom. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ nie zawsze dobry kocioł jest gwarancją niższych kosztów.

Kocioł na ekogroszek jako ekologiczne rozwiązanie

Jak już wyżej wspomniano, kotły na ekogroszek produkują kilkukrotnie mniej szkodliwych gazów, dzięki czemu każdy ich użytkownik przyczynia się do poprawy jakości powietrza w swojej okolicy. Wysoka efektywność spalania, dzięki której możemy zużyć mniej węgla, również jest korzystna pod względem ekologii.

Dodatkowo, na rynku wyróżniają się kotły oznaczone certyfikatem Ecodesign, które nie tylko spełniają normy narzucone kotłom 5 klasy ekologicznej, ale są pod tym względem jeszcze lepsze. Ecodesign świadczy o niezwykle niskiej emisyjności kotła nie tylko przy pełnej mocy pracy, ale również, gdy moc kotła nie jest w pełni wykorzystywana. Podczas zakupu nowego kotła, warto pamiętać, że wymagana jest 5 klasa, jednak certyfikat ecodesign to dodatkowy atut.

Podsumowanie

Nowoczesne kotły na ekogroszek spełniają wymagania narzucone im przez prawo, dbają o kieszeń właściciela, a przy okazji działają niemalże identycznie jak kotły, z których większość Polaków korzystała do tej pory. Choć część osób z pewnością przeraża inwestycja w nowy kocioł, tym bardziej osoby, które całkiem niedawno wymieniały piec. Warto jednak poszukać możliwości dofinansowania nowego zakupu, ponieważ rząd czynnie wspiera wszelkie proekologiczne działania swoich obywateli.

WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Ekogroszek Piekło Pomarańczowy parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-27 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10

5 w magazynie

Produkt

Akcyza

Łącznie

Zyskaj 30 zł rabatu na tonie węgla z kuponem piekło30

Pin It on Pinterest

Share This