Kostka Integracyjna

Kostka integracyjna poza tym, że stanowi dobre podłoże do poruszania się ma jeszcze jedno, bardzo ważne zadanie. Poprzez wypustki, które znajdują się na jej wierzchniej warstwie, informuje osoby niewidzące i słabowidzące o miejscach, gdzie należy być szczególnie ostrożnym.

Kostka do zadań specjalnych

Kostka integracyjna ma szerokie zastosowanie w przestrzeni publicznej. Jest układana w miejscach, w pobliżu których należy zachować szczególną ostrożność. Można ją więc znaleźć na przystankach autobusowych, w pobliżu przejść dla pieszych, a także w pobliżu miejsc o nagłym spadku terenu, np. przy schodach. Specjalne wypustki, jakie się na niej znajdują, są dla osób niewidzących informacją, że nachylenie terenu może się zmienić lub znajdują się w pobliżu miejsc o sporym natężeniu ruchu.

Materiał dobrej jakości

Kostka integracyjne jest też materiałem o bardzo dobrej wytrzymałości. Z powodzeniem można ją układać w miejscach o natężeniu ruchu pojazdów do 3,5 tony. Kostka jest też odporna na warunki atmosferyczne — opady, niskie i wysokie temperatury. Dzięki temu odpowiednio ułożone będzie służyć wiele lat. Kostka ma kształt prostokąta, jest dostępna w różnych kolorach.

Dobrze przygotowana nawierzchnia

Warto wiedzieć, że o trwałości chodnika ułożonego z kostki decyduje odpowiednie przygotowanie nawierzchni. Pod kostkę warto wybrać na podbudowę żwir, tłuczeń albo mieszankę piasku ze żwirem. Takie podłoże musi być utwardzone mechanicznie tak, aby powierzchnia była zbita. Warto też zadbać o odpowiednie odprowadzenie wody, tak aby na powierzchni nie zbierała się w czasie dużych opadów. Przez to konstrukcja może zostać naruszona.

Łatwe utrzymanie czystości

Kostka brukowa nie tylko dobrze się prezentuje, ta dodatkowo pełni też ważną rolę ostrzegawczą. Kostka jest też materiałem, który stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. Najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniowa, a na dużych powierzchniach specjalnie do tego przystosowane urządzenia.

Pin It on Pinterest