Kopalnia węgla kamiennego Staszic

Kopalnia Staszic

Staszic to kopalnia należąca do Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. od 1993 aż do 2017 r. Od 2010 roku w wyniku połączenia dwóch kopalni działa jako KWK Murcki-Staszic. Sama kopalnia Staszic powstała w 1964 roku, w związku z czym jest stosunkowo młodą kopalnią w porównaniu do innych kopalni z Górnego Śląska. W 2017 r. kopalnia Murcki-Staszic została przejęta przez Polską Grupę Górniczą, obecnie największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie. PGG to spółka, która powstała, aby przejąć majątek upadającej Kompanii Węglowej, obecnie zespala kopalnie: Marcel, Rydułtowy, Jankowice, Chwałowice, Halemba-Wirek, Pokój, Bielszowice, Past-Ziemowit, Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła oraz Wujek.

KWK Murcki-Staszic obecnie wydobywa 23 000 ton dziennie, a jej zasoby szacowane są na około 50 lat wydobycia. Obecnie o kopalni stało się głośno za sprawą panującej Pandemii, przez którą aż kilkuset pracowników kopalni przebywa na kwarantannie, w związku z czym wydobycie kopalni jest w dużej mierze wstrzymane, a produkcja ograniczona. Praca ma wrócić do normy 4 maja.

Firma Węglobud zaprasza do sklepu internetowego www.wegiel24.info, w którego ofercie znajdą Państwo węgiel pochodzący z KWK Murcki-Staszic. Jest to węgiel typu 32.1, tak zwany gazowo-płomienny, czyli jeden z popularniejszych w Polskich domach, cechuje się on silnie świecącym płomieniem i wysoką kalorycznością, ale także jest węglem koksującym i ma skłonności do tworzenia spieków. W warunkach domowych węgiel typu 32.1 możemy spalać w kuchniach węglowych, piecach i kotłach tradycyjnych. W sklepie Węgiel 24 mogą Państwo zamówić workowany orzech Staszic. Jest to węgiel o powtarzalnej frakcji (30-80 mm) bez jakichkolwiek zanieczyszczeń, co udało się osiągnąć dzięki obróbce mechanicznej polegającej na wielokrotnym kruszeniu, przesiewaniu i płukaniu węgla. Orzech Staszic to węgiel o wysokiej kaloryczności (28-30 MJ/kg), wynika to z typu węgla wydobywanego z kopalni. Orzech Staszic ma też dobre parametry zawartości siarki i popiołu, pod tym względem mógłby konkurować z niejednym ekogroszkiem, ponieważ zawartość siarki nie przekracza 1%, a popiołu 6%. Sklep wegiel24.info oferuje oczywiście dowóz towaru we wskazane miejsce. Na stronie mogą się Państwo zapoznać z warunkami i ceną dowozu.

Węgiel z kopalni Staszic

Oblicz koszty dostawy do 50 km

Zadaj pytanie

4 + 4 =

Siedziba

ul. Węglowa 8
44-240 Żory

Telefon

+48 662 046 636

Email

biuro@wegiel24.info

Polub Nas
Dziś