Jak wypełnić deklarację CEEB?

Zarówno właściciele domów, jak i innych budynków takich jak sklepy, czy magazyny muszą złożyć obowiązkową deklarację CEEB, w której muszą określić, czym ogrzewają dom. Co powinno się znaleźć w takim wniosku?

Deklaracja na temat ogrzewania — CEEB

Do końca czerwca należało złożyć wniosek do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje dotyczą właścicieli domów jednorodzinnych oraz spółdzielni, w deklaracji należy określić, co jest wykorzystywane do ogrzewania powierzchni.

Skąd można pozyskać formularz?

Formularze są dostępne w internecie oraz w wersji papierowej do pobrania w urzędach gminy. Do wypełnienia deklaracji przez internet wystarczy tylko posiadać profil zaufany lub e-dowód osobisty. To najwygodniejsza i najszybsza opcja. Choć sam formularz nie powinien nikomu sprawić problemu, poniżej znajdują się najważniejsze informacje.

Po co te dane?

Dane na temat źródła ogrzewania domów jednorodzinnych mają pomóc oszacować, ile z nich korzysta z węgla, ekogroszku czy pelletu. Te dane mają także być pomocne w planowanym zmniejszeniu emisji spalin i odchodzenia w przyszłości od wykorzystywania paliw, które emitują dużo zanieczyszczeń.

Jak wypełnić deklarację — CEEB?

  • Metryka budynku — należy podać informacje dotyczące metryki budynku, podać dokładny metraż.
  • Należy wybrać rodzaj budynku (czy jedno, czy wielorodzinny) oraz czy deklaracja dotyczy jednego, czy większej ilości mieszkań.
  • Wybór źródła ciepła — czy to kocioł/piec/itd.
  • Podanie klasy kotła, liczbę oraz jaki paliwo jest używane.
  • Podanie danych teleadresowych.

Samo wypełnienie deklaracji CEEB trwa kilka minut. Wiele osób potrzebuje takiego dokumentu, do dofinansowania zakupu węgla.

WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-26 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10

19 w magazynie

Produkt

Akcyza

Łącznie

Pin It on Pinterest

Share This