Wniosek o dopłatę do węgla 2022

11 października 2022

Wniosek o dopłatę do węgla 2022

Wnioski o dopłatę do węgla w wysokości 3 tysięcy złotych na gospodarstwo domowe można składać do końca listopada. Warto jednak pamiętać, że im szybciej zostanie on złożony, tym szybciej takie pieniądze trafią do wnioskującego. Jak wypełnić wniosek?

Jednym z warunków otrzymania dofinansowania w kwocie 3 tysięcy złotych, jest poprawne wypełnienie wniosku. Konieczność jego poprawy może wydłużyć czas na wypłatę, a wiadomo, zima coraz bliżej. Poniżej wskazówki, jak prawidłowo sobie z nim poradzić.

Jak wypełnić wniosek?

Wniosek można szybko pobrać z internetu, należy pamiętać, żeby korzystać tylko z oficjalnych szablonów. Te poprawne znajdują się pod tym adresem.

Do kogo kierowany jest wniosek?

W tym polu należy wpisać, kto będzie taki wniosek rozpatrywał. W zależności od miejsca zamieszkania może to być wójt, burmistrz czy prezydent miasta.

Dane wnioskującego

Należy pamiętać, że jeśli w jednym gospodarstwie mieszka kilka osób, wniosek może złożyć tylko jedna z nich, bo pomoc w wysokości 3 tysięcy złotych, dotyczy całego gospodarstwa, czyli mieszkańców. Należy wpisać dane osobowe, numer PESEL, adres zamieszkania (ten, na który będzie przyznana dopłata).

Źródło ciepła

To chyba pole gdzie pojawia się najwięcej niejasności. Można wybrać tylko jedno z listy, to, które jest głównym źródłem ciepła. Jeśli głównie grzejemy kotłem na węgiel, ale dogrzewamy też grzejnikami olejnymi, to głównym źródłem jest to pierwsze. UWAGA! Takie źródło ciepła musiało wcześniej być zgłoszone do CEEB. Zgłoszenia są weryfikowane. Na koniec jeszcze podpis i oświadczenie, że dane są prawidłowe.

Kiedy wypłata środków?

Pierwotnie gminy miały 30 dni na wypłatę od dnia prawidłowo wypełnionego wniosku. Ten czas został jednak wydłużony do 60 dni, należy się więc spieszyć. Na stronie, na której znajduje się formularz do pobrania, jest także pomocny materiał wideo, zawsze można także poprosić o pomoc pracownika w Urzędzie Gminy, gdzie taki wniosek będzie złożony.

WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-26 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10

14 w magazynie

Produkt

Akcyza

Łącznie

Pin It on Pinterest

Share This