Węgiel z kopalni Silesia

utworzone przez | wrz 5, 2021 | kopalnie | 0 komentarzy

Węgiel z kopalni Silesia – wydobycie

Węgiel Silesia wydobywany jest na terenie Kopalni Węgla Kamiennego w Czechowicach-Dziedzicach. Kopalnia od 2020 roku jest własnością Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Roczne wydobycie to szacunkowo 2,6 mln ton.

Węgiel z kopalni Silesia – dobry i przystępny cenowo

KWK Silesia ciągle modernizuje sposób wydobycia i obróbki węgla. Ma to znaczący wpływ na jego jakość. Jednym z rodzajów węgla, który produkuje to orzech Silesia, który posiada ziarnistość od 30 do 60 mm. Produkt nie posiada brudu ani zanieczyszczeń. Otrzymany stan wpływa na stosunkowo wysoką kaloryczność węgla. Ten parametr mówi o tym, ile ciepła uzyskasz spalając kilogram węgla. Omawiany przez nas produkt posiada stosunkowo wysoką kaloryczność. W dodatku na rynku cena wygląda dość atrakcyjnie. Przed zakupem jednak warto poznać wszystkie propozycje. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Mając na uwadze to, że węgiel jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów paliw stałych opałowych warto przed zakupem poznać wszystkie dostępne na rynku możliwości.

Węgiel z kopalni Silesia – wysokowydajny

Duże wartości kaloryczne węgla mają znaczenie dla jego wydajności. Dzięki nim potrzebujemy dużo mniej węgla, żeby ogrzać budynek czy podnieśćtemperaturę wody. Mniejsza ilość szybko się nagrzewa i niezwykle długo trzyma ciepło. Jest to ważna cecha, szczególnie w porach zimowych. Pozwoli nam to na długie utrzymanie ciepła w pomieszczeniach przez całą noc.

Węgiel ten to typ 32.1 i 32.2, czyli tak zwany węgiel gazowo-płomienny. Ma on niską zdolność spiekania. Cecha ta powoduję, że węgiel ma nadzwyczaj uniwersalne zastosowanie. Można go stosować w tradycyjnych kotłach, kuchniach węglowych, czy piecach konwencjonalnych. Węgiel z kopalni Silesia charakteryzuje się dość sporym uziarnieniem. Sprawia to, że nie jest on przeznaczony do użytku w nowoczesnych kotłach z automatycznym podajnikiem.
Decydując się na zakup węgla warto zwrócić uwagę na jego stan – czy nie wolny od zanieczyszczeń i brudu. Fakt ten przyczynia się przede wszystkim do ekonomicznego użytkowania. Ilość siarki i ograniczone wydzielanie się spalin w prezentowanym węglu nie wpływają znacznie na środowisko. Można więc powiedzieć, że jest to również ekologiczny produkt. Oczyszczony węgiel nie będzie podczas spalania osiadał na piecu. Uchroni to nasz kocioł przed zbędnymi awariami, a tym samym będziemy spali spokojnie. Nie martwiąc się, że kiepska jakoś wybranego węgla skróci żywotność pieca.

Podsumowując. Warto dokonać mądrego zakupu węgla, który spełni nasze wszelkie wymagania. Wydajny, przystępny cenowo, ekologiczny, bezpieczny – to właśnie cechy charakterystyczne węgla, który powinien zwrócić Twoją uwagę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie produktów

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 030,00 1 418,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minium 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This