Węgiel Orzech Wesoła

Węgiel Orzech Wesoła parametry 
Granulacja30-80 [mm]
Kaloryczność28-29 MJ/kg
Popiół5-7%
Siarka0,3-0,4%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Węgiel orzech zyskał uznanie wśród Klientów dzięki wysokiej kaloryczności, niskiej spiekalności oraz stosunkowo niskiej zawartości siarki w porównaniu z tradycyjnym węglem. Ostatni z wymienionych parametrów ma znaczenie zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy być ekologiczni i dbać o środowisko. A jest to domeną coraz szerszej grupy ludzi, w których rośnie świadomość konieczności dbania o planetę. Wysoka wartość opałowa z kolei sprawia, że bez żadnych problemów ogrzeje on mieszkanie lub dom w okresie jesienno-ziomowym. Niska zawartość popiołu, czyli substancji niepalnych jest z kolei czynnikiem wpływającym na zminimalizowanie częstotliwości czyszczenia pieca.

Węgiel Orzech Wesoła — jakimi parametrami się charakteryzuje?

Wegiel orzech to rodzaj węgla kamiennego, który należy do grupy paliw grubo granulowanych, którego wielkość waha się od 20 mm do 80 mm. W przypadku węgla Orzech Wesoła jest to 30-80mm. Węgiel orzech, sam w sobie jest wysokokalorycznym paliwem stałym, który ma znikomy wpływ na zanieczyszczanie środowiska. Nie będzie przesadą również stwierdzenie, że jest wydajny, ekonomiczny i czysty. Jak wyglądają więc parametry węgla Orzech Wesoła? Jego wartość opałowa wynosi 28-29 Mj/kg. Można więc uznać, że jest to dość wysoki parametr, gdyż średnia kaloryczność węgla tego rodzaju wynosi około 25-27 Mj/kg. Jednak oprócz tego warto też zwrócić uwagę na pozostałe parametry, które podaje producent, mianowicie: zawartość siarki 0,3-0,4% oraz zawartość popiołu, która wynosi 5-7%.

Dobrze poznaj ofertę, którą jesteś zainteresowany

Mnogość ofert na rynku, sprawia jednak, że nie polecamy sugerować się jedynie opisem producenta lub sprzedawcy. Warto jest poświęcić odrobinę więcej czasu na dokładne sprawdzenie i poszukanie komentarzy innych internautów, którzy wcześniej skorzystali z propozycji, którą jesteśmy zainteresowani. Pozwoli to na wyrobienie subiektywnej opinii na temat konkretnego produktu i w jakimś stopniu ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej zakupu. Warto przed podjęciem decyzji również zapoznać się z cenami. Kupno tony węgla Orzech Wesoła bez opłaty akcyzowej to koszt 840 zł brutto. Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe koszty transportu, w tym np. za transport.

Zła jakość węgla — do czego może doprowadzić?

Zła jakość węgla może doprowadzić do uszkodzenia pieca. Może ona mieć również negatywny wpływ na stan środowiska. Niska kaloryczność z kolei może prowadzić do trudności w uzyskaniu pożądanej temperatury pieca, co wiąże się z mniej ekonomicznym procesem spalania.

Wypróbuj nasze orzechy

1 250,00 1 388,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Magazynowanie

Workowany, Luzem

Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

14 + 5 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This