Węgiel Orzech Ultra

Węgiel orzech Ultra parametry 
Kaloryczność28-30 Mj/kg
Popiół2-3%
SpiekalnośćRI 0-5
Siarka 0,3%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Węgiel orzech – jeden z najczęściej wybieranych opałów stałych na rynku

Jednym z największych rodzajów węgla kamiennego, jaki możesz znaleźć na rynku, jest węgiel orzech. Jasny i wysoki płomień, jaki pojawia się, podczas spalania sprawia, że nazywany jest on również węglem płomiennym. Na zmniejszenie zainteresowania tym rodzajem opału nie wpływa nawet stosunkowo wysoka cena. Wśród ofert znajdziesz również takie, które odbiegają od średniej ceny rynkowej. Czy jest to okazja? Żeby się o tym przekonać, warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami węgla. Dopiero gdy to zrobisz, możesz mieć pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Poznaj najważniejsze parametry węgla orzech Ultra

Zapakowany w 20-kilogramowe worki węgiel orzech Ultra produkcji firmy Czyste ciepło kosztuje około 35 zł. Oznacza to, że za tonę węgla zapłacisz około 1750 zł. Przeznaczony jest do użytku w kuchniach węglowych i piecach konwencjonalnych. Przed zakupem, warto poznać jego parametry. Spośród wszystkich udostępnionych przez producenta informacji najważniejsza jest kaloryczność. W tym konkretnym przypadku mowa jest o wartości opałowej oscylującej w granicach 28 MJ/kg. Oznacza to, że prezentowany węgiel jest stosunkowo wyższej kaloryczności niż klasyczny węgiel orzech, którego kaloryczność nie może być niższa niż 22 MJ/kg. To jednak nie wszystko, czego możesz się dowiedzieć.

Węgiel Orzech Ultra charakteryzuje się również stosunkowo niską zawartością siarki oraz popiołu. Zanim jednak do tego przejdziemy, wspominamy jeszcze o granulacji. Wielkość brył plasuje się pomiędzy 25 a 80 mm. Zawartość popiołu, czyli substancji niepalnych w tym wypadku wynosi 0,08%. Natomiast zawartość siarki 0,008%. Gdzie norma to kolejno 12% i 1,7%.

Oba te parametry są ważne. Im wyższa zawartość substancji niepalnych, tym częściej musisz czyścić piec. Wpływa to również na jego szybsze zużywanie się. Z kolei zawartość siarki mówi o tym, ile substancji toksycznych trafia do atmosfery. W tym wypadku im wartość mniejsza tym zdecydowanie lepiej. Producent podaje również wilgotność węgla. Wynosi ona 0,1%. O czym mówi? Pokazuje zawartość wody w opale. Im niższa, tym mniej ciepła traci się na podgrzanie i wyparowanie wody.

Parametry i cena – gdzie znaleźć informacje o węglu?

Znajdziesz wiele ofert na rynku, które kuszą ceną. Prezentowany węgiel orzech Ultra z pewnością należy do tych, które cenowo plasują się na wyższych półkach. Jaka jest tego przyczyna? Parametry poznasz, czytając nasz artykuł. Zapraszamy.

Wypróbuj nasze orzechy

860,00 1 338,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minimum 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

4 + 14 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This