Węgiel Orzech Staszic

Węgiel Orzech Piekło 29 MJ parametry 
Granulacja30-80 [mm]
Kaloryczność30-28 MJ/kg
Popiół3-6%
Siarka0,4-0,6%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Wybór węgla — dlaczego wystrzegać się produktów niskiej jakości?

Węgiel jest jednym z najczęściej wybieranych stałych rodzajów paliw opałowych. Jego popularność wynika głównie ze stosunkowo niskiej ceny, zwłaszcza w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym lub gazowym. Jednym z najpopularniejszych odmian węgla, jest węgiel orzech, czyli rodzaj węgla kamiennego, który należy do grupy paliw grubo granulowanych — wielkość jego ziaren waha się od 20 mm do 80 mm. Skąd wzięło się uznanie Klientów dla tego typu węgla? Przede wszystkim dzięki wysokiej kaloryczności, niskiej spiekalności oraz niskiej zawartości popiołu i siarki. Z czego ostatni wymieniony przez nas parametr ma znaczenie zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcesz dbać o środowisko. Wszystko dlatego, że nawet z 95% siarki, zawartej w węglu, powstaje dwutlenek siarki, który jest wyjątkowo trującym gazem spalinowym.

Wysoka kaloryczność z kolei to możliwość ogrzania mieszkania i domu w okresie jesienno-zimowym. Zawartość popiołu mówi o tym, ile substancji niepalnych znajduje się w danym węglu. Im mniej, tym lepiej oczywiście, zwłaszcza z uwagi na to, że wiąże się to z koniecznością rzadszego sprzątania popielnika. Jak więc możesz zauważyć zła jakość węgla, może mieć negatywny wpływ na stan środowiska naturalnego. Ponadto może ona również prowadzić do uszkodzenia pieca z uwagi na substancje smoliste. Niska kaloryczność z kolei może spowodować problemy z uzyskaniem pożądanej temperatury pieca, a to związane jest z mniej wydajnym procesem spalania.

Węgiel Orzech Staszic — dowiedz się, czym się charakteryzuje

Wspomnieliśmy wyżej, że węgiel orzech charakteryzuje się dość wysoką kalorycznością. W przypadku omawianego Węgla orzech Staszic parametr ten wynosi 28 – 30 Mj/kg, można więc spokojnie uznać, że mieści się w przyjętych normach. Podczas wyboru warto również poznać takie parametry jak zawartość popiołu, siarki oraz wody. Jak to wygląda w przypadku omawianego węgla orzech Staszic?

Możemy nadmienić tyle, że w tym przypadku zawartość siarki wynosi 0,4 – 0,6% natomiast popiołu 3 – 6%. Zauważ, że parametry te powinny być jak najniższe. Jeśli chodzi o zawartość wody, która obrazuje nam, ile energii zostanie straconej na jej podgrzanie i odparowanie, niestety nie mogliśmy znaleźć w specyfikacji. Podczas poszukiwań znajdź również informację mówiącą o tym, czy dany węgiel orzech sprzedawany jest luzem, czy w workach. Dopytaj, w jakich warunkach jest przechowywany. To wszystko bowiem, również ma wpływ na jego jakość oraz ostateczny efekt, jaki uzyskasz.

Zanim jednak dokonasz zakupu oprócz dokładnej analizy parametrów węgla, polecamy również zapoznanie się z opiniami innych internautów. Dzięki temu masz szansę, na wyrobienie sobie subiektywnego zdania na temat interesującego Cię produktu. Praktyki takie, są wszak obecnie naturalne, z uwagi na stale rosnącą popularność zakupów online.

Wypróbuj nasze orzechy

1 250,00 1 388,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Magazynowanie

Workowany, Luzem

Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

6 + 2 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This