Jakość opału – gwarancją satysfakcji i długiej eksploatacji pieca
Zakupiłeś ostatnio nowy piec i nagle okazało się, że do tej pory nie zwracałeś dużej uwagi na to, co do niego wkładasz? Jednak w związku ze zmianami obiecałeś sobie bardziej przykładać się do wyborów? W końcu nie chcesz, by Twój nowy kocioł sprawiał problemy, zamiast zapewniać optymalny poziom ciepła w zimowe wieczory. Choć wybór odpowiedniego opału z jednej strony może wydawać się dość skomplikowany, to wbrew pozorom taki nie jest. Wystarczy zapoznać się z parametrami i nagle wszystko stanie się jasne. Będzie wiadomo, czy oglądany przez Ciebie węgiel jest produktem, którego szukasz.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie Węgiel Orzech Premium Plus?
By pomóc Ci w podjęciu decyzji i przybliżyć trochę całą „procedurę” zakupu optymalnego opału pokażemy Ci na przykładzie węgla orzech Premium Plus, na co zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności należy uwagę zwrócić na parametry. Spójrz na jego granulację, wartość opałową, zawartość siarki oraz popiołu. Zastanawiasz się dlaczego?
Już tłumaczymy. Zacznijmy od wartości opałowej, bo to ona w dużej mierze powie Ci, jak kaloryczny jest dany opał. W przypadku prezentowanego węgla mówimy o kaloryczności na poziomie od 27 do 30MJ/kg, czyli w porównaniu do innych opałów tego typu dostępnych na rynku to dość wysoka wartość. Następnie zawartość siarki, od której zależy wpływ paliwa stałego na środowisko. W tym przypadku producent gwarantuje nam, że jego produkt nie będzie zawierał więcej niż 0,5% tego pierwiastka. Co nam jeszcze zostało?
Popiół. Jak się domyślasz, jest to ilość popiołu, jaki pozostaje po całkowitym spaleniu węgla. Im jego wartość mniejsza, tym rzadsze czeka Cię czyszczenie pieca. Węgiel Orzech Premium Plus zawiera około 3% popiołu. Ok teraz szybki rzut okiem na pojemność worka. Całkiem nieźle, bo masz aż 25 kilogramów węgla, którego bryły mają średnicę pomiędzy 40 a 80 mm. Na koniec zostawiliśmy sobie może nie najważniejszy aspekt całych zakupów, ale jednak nieodzowny element – cenę. Prezentowany węgiel sprzedawany jest na palecie. Mieści się na niej tona węgla, a to oznacza, że dociera do Ciebie 40 worków pełnych stałego paliwa opałowego. Cena oscyluje w granicach 1200 zł za paletę.
Poszukiwanie informacji
Jak sam widzisz, zakupy węgla w wersji orzech nie muszą być wcale niemiłym obowiązkiem. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Jeśli już o tym mowa. To chcąc poznać wszystkie parametry węgla orzech Premium Plus zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim wszystko, co potrzebne Ci będzie do podjęcia decyzji.