Węgiel Orzech Marcel

Węgiel Orzech Piekło 30 MJ parametry 
Granulacja30-80 [mm]
Kaloryczność30-28 MJ/kg
Popiół2-6%
Siarka0,2-0,6%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Węgiel Orzech Marcel — na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Duża moc spalania to jeden z atutów wybierania węgla do ogrzewania domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz mieszkań. Drugim atutem jest z pewnością cena, która w porównaniu z ogrzewaniem gazowym lub elektrycznym jest stosunkowo niska. Poszczególne typy i rodzaje węgla potrafią znacznie się od siebie różnić — inna wydajność, kaloryczność, zawartość siarki, popiołu oraz inny czas spalania. Jednym z najpopularniejszych odmian węgla na rynku jest węgiel orzech, klasyfikowany jako gruby, ponieważ jego bryły osiągają średnicę od 20 mm d0 80 mm. Przeglądając oferty można trafić na Węgiel Orzech Marcel, który swoją granulacją nie odbiega od normy. Wielkość ziaren wynosi 30-80 mm. Jego kaloryczność również mieści się w przyjętych normach, wynosi bowiem 28-30 MJ/kg. Na jakie podane przez producenta parametry jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z pewnością na zawartość siarki, która w tym konkretnym przykładzie wynosi 0,2-0,6%. Parametr ten ma wpływ na zanieczyszczenie środowiska szkodliwymi gazami, dlatego zdecydowanie im jest niższy, tym lepszy. Kolejną wartością jest zawartość popiołu, która wynosi od 2% do 6%. To z kolei wpływa na częstotliwość sprzątania popielnika a w rezultacie na komfort. Przed zakupem warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze czy interesujący nas węgiel jest sprzedawany luzem czy pakowany w worki. To może mieć wpływ na zawartość wody w węglu. W przypadku węgla Orzech Marcel parametr ten jest nieznany. Kolejną rzeczą jest cena. Koszt zakupu tony węgla Orzech Marcel to około 840 zł.

Węgiel orzech — warto poszukać opinii

Szeroka gama ofert na rynku może jednak sprawić, że wbrew pozorom będzie jeszcze trudniej wybrać tą najlepszą. Dlaczego? Ponieważ każdy producent oraz sklep piszą o swoim produkcie w samych superlatywach. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z opiniami innych osób. W obecnych czasach nie jest to wcale trudne, gdyż do dyspozycji mamy cały internet. Poznaj więc opinie o interesującym Cię produkcie i wyrób sobie subiektywną opinię na jego temat. Robimy tak z większością produktów kupowanych w sklepach online, dlaczego węgiel miałby być wyjątkiem?

Z pewnością pomoże to w podjęciu rozważnej decyzji. Co do rozwagi, to warto również podejmować decyzje dotyczące zakupu opału w okresach letnich. Kiedy to tak naprawdę ciężko tęsknić za ciepłymi kaloryferami. Dlaczego? Ponieważ w sezonie, kiedy za oknem mróz często ceny są znacznie zawyżane. Wbrew pozorom również można obawiać się wydłużonego czasu dostawy produktu.

Wypróbuj nasze orzechy

1 250,00 1 388,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Magazynowanie

Workowany, Luzem

Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

14 + 11 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This