Węgiel Orzech Jankowice

Węgiel Orzech Jankowice parametry 
Granulacja30-80 [mm]
Kaloryczność27-29 MJ/kg
Popiół6-9%
Siarka0,4-0,9%

Szukasz lepszego opału w korzystnej cenie?

Nasz rynek jest pełny ofert różnego rodzaju paliwa opałowego zarówno w wersji ekogroszku, jak i węgla orzech. Każda z tych ofert wygląda obiecująco i kusi nas swoją ceną. Czasami jednak nie warto zbyt dużej wagi przywiązywać do tego parametru, ponieważ może okazać się, że propozycja jaką wybraliśmy nie będzie spełniać odpowiednich norm dotyczących paliwa ekologicznego. Decydując się na tego typu rozwiązanie musimy mieć świadomość, że gorsze parametry przekładają się automatycznie na większe zanieczyszczenie Twojego pieca, a co za tym idzie spowodować jego uszkodzenie. Prezentowany tutaj węgiel Orzech Jankowice to propozycja korzystna cenowo, która wybierana jest przez Klientów naszego sklepu. Jest to produkt, który powstał z obróbki mechanicznej węgla kamiennego pochodzącego z KWK Jankowice, następnie został przesiany na sitach, by pozbyć się niechcianych zanieczyszczeń.

Kluczowe parametry, które powiedzą Ci wiele na temat węgla

Przed zakupem, tak jak już wspomnieliśmy, warto sprawdzić przede wszystkim czy oferowany opał posiada wymagane certyfikaty, ponieważ brak tego niepozornego dokumentu może zdecydowanie wpłynąć na skrócenie eksploatacji naszego pieca, a także na jego ekonomiczność. Można domyślać się również, że produkty nie posiadające wymaganych zaświadczeń będą znacznie mniej ekologiczne w porównaniu do swoich konkurencyjnych propozycji. Ponadto naszą uwagę powinna przyciągnąć kaloryczność. To właśnie wartość opałowa mówi nam o ilości ciepła, która zostanie wytworzona przy całkowitym spalaniu danego opału. W przypadku oferowanego przez nas węgla Orzech Jankowice 2021 parametr ten wynosi 27 – 29 MJ/kg.

Jednak nie tylko kaloryczność powinna być wyznacznikiem. Ważną rolę odgrywa również zawartość siarki oraz popiołu w danym produkcie. Zasada jest jedna – im mniejsza ich ilość tym paliwo opałowe mniej wpływa na jego jakość, jak również skalę zanieczyszczenia naszego pieca oraz atmosfery szkodliwymi związkami. Węgiel Orzech Jankowice zgodnie z wartościami podawanymi przez producenta odznacza się zawartością popiołu na poziomie 6 – 9% oraz zawartością siarki zawierającą się w przedziale 0,4 – 0,9%.

Wypróbuj nasze orzechy

710,00 938,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minimum 3 ton węgla premium.

Najlepszy czas na zakup ekogroszku

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

10 + 4 =

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This