Węgiel Orzech II

Węgiel Orzech II – parametry

Ekogroszek Energy Plus – parametry
Kaloryczność28 MJ/kg
Popiół4%
Spiekalność-
Siarka -

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Węgiel Orzech — jeden z rodzajów opału stałego

Na samym początku powiedzmy sobie w ogóle, czym jest węgiel orzech. Jest to opał stały klasyfikowany jako węgiel gruby. Oznacza to, że granulacja brył wynosi minimum 25 mm. Czym charakteryzuje się ten rodzaj węgla?

Przede wszystkim tym, że uznawany jest za jeden z najbardziej wydajnych. A to oznacza, że również najbardziej ekonomicznych. Kaloryczność węgla orzech wynosi około 25-26 MJ/kg. Można więc powiedzieć, że jest to opał o wysokiej kaloryczności. Czym jeszcze charakteryzuje się węgiel typu orzech?

Najważniejsze parametry — węgiel orzech

O jednym z ważniejszych parametrów, czyli kaloryczności już wspomnieliśmy. Jednak to nie wszystko. Musisz mieć świadomość, że nie tylko ona ma wpływ na opłacalność zakupu danego paliwa opałowego. Co w takim razie jeszcze brać pod uwagę? Przede wszystkim zawartość siarki. Węgiel orzech charakteryzuje się dość niską zawartością tej substancji. Dzięki czemu uznawany jest za znacznie lepsze rozwiązanie od tradycyjnego węgla. Mniejsza zawartość siarki oznacza, że produkt jest bardziej przyjazny środowisku.

Jednym z produktów, jakie znajdziesz na rynku, jest Węgiel Orzech II sprzedawany w 25-kilogramowych workach. Jego uziarnienie plasuje się pomiędzy 30 a 60 mm. Jego wartość opałowa wynosi 27 MJ/kg, niestety nie znaleźliśmy informacji dotyczącej zawartości siarki. Producent natomiast podaje informacje dotyczące zawartości popiołu, czyli substancji niepalnych. Wynosi ona w omawianym przykładzie 4%. Węgiel orzech nadaje się do użytku niemal we wszystkich kotłach zasypowych. Dzięki temu cieszy się większą popularnością niż groszek oraz miał. Warto wiedzieć też, że węgiel typu orzech podczas spalania wytwarza jasny i wysoki płomień.

Zadbaj o jakość kupowanych produktów

Zakup opału jest sporym wydatkiem. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, zapoznaj się z opiniami dostępnymi na jego temat w internecie. Dodatkowo pamiętaj, aby nie kierować się wyłącznie ceną. Może się okazać to wyjątkowo zgubne. Niższa cena nie oznacza, że zaoszczędzisz. Jeśli zdarzy się, że kupisz produkt niskiej jakości, ilość spalonego opału będzie zupełnie nieadekwatna do uzyskanego ciepła. Finalnie więc, zamiast zyskać, stracisz pieniądze. Mało tego paląc złej jakości opałem możesz doprowadzić też do uszkodzenia instalacji. Dlatego zachęcamy Cię do sprawdzania opinii. A jeśli chcesz oszczędzić, zapomnij o zakupach w okresie jesienno-zimowym. Zaplanuj sobie zakup opału na wiosnę lub lato, kiedy ceny są zdecydowanie niższe. Mało tego w ten sposób masz pewność, że finalizacja zamówienia nastąpi stosunkowo szybko.

Wypróbuj nasze orzechy

1 250,00 1 388,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Magazynowanie

Workowany, Luzem

Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

3 + 8 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This