Węgiel Orzech I Sobieski luz

Węgiel orzech I Sobieski parametry 
Kaloryczność22-24 Mj/kg
Popiół6-12%
SpiekalnośćRI 0
Siarka 1,0-1,6 %

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Węgiel orzech – jeden z najczęściej wybieranych rodzajów węgla na rynku

Najczęściej wybieranym opałem stałym nadal jest węgiel. Coraz częściej jednak zwraca się uwagę na jakość tego, czym się pali. Dlatego właśnie, pomimo stosunkowo wysokiej ceny węgiel orzech cieszy się tak dużą popularnością. Czym charakteryzuje się węgiel orzech? Przede wszystkim dużą kalorycznością. Nie powinna ona być mniejsza niż 22 MJ/kg. Do tego dochodzi stosunkowo niska zawartość siarki oraz popiołu. Pierwszy parametr oscyluje w granicach 1,7%, drugi z kolei wynosi około12%. Jedną z ofert, jakie znajdziesz na rynku, jest węgiel orzech I Sobieski sprzedawany luzem. Co
warto o nim wiedzieć?

Węgiel Orzech I Sobieski luz – polski produkt

Prezentowany węgiel orzech I Sobieski pochodzi z największej polskiej kopalni. Ten produkowany przez firme Auroland węgiel o granulacji ziarna między 25 a 80 mm kosztuje około 770 zł za tonę. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, sprawdź najważniejsze parametry. Pierwszą rzeczą na którą, należy
zwrócić uwagę, jest wartość opałowa, czyli kaloryczność. Plasuje się ona w granicach 24 MJ/kg więcmożna spokojnie powiedzieć, że jest delikatnie ponad minimum tego, co powinien osiągać węgiel typu orzech. Parametr ten informuje Cię ile ciepła uda się uzyskać ze spalanego opału. Im wyższy parametr, tym lepiej. Kolejno, warto wziąć pod uwagę zarówno zawartość siarki, jak i popiołu. Pierwsza wartośćinformuje ile substancji szkodliwych, trafia do atmosfery. W tym wypadku wartość ta wynosi maksymalnie 1,2%. Zawartość substancji niepalnych wynosi z kolei maksymalnie 10%. Producent nie podaje niestety informacji o wilgotności. Przy węglu sprzedawanym luzem warto zwrócić szczególną uwagę także na miejsce przechowywania. Ma ono ogromne znaczenie. Przede wszystkim na zawartość wody. Pamiętaj, że im wyższa wilgotność, tym więcej energii tracisz. Woda, która znajduje się w węglu, musi bowiem zostać najpierw podgrzana, odparowana i dopiero wtedy węgiel wytwarza ciepło, które ogrzewa Twój dom.

Prezentowany węgiel orzech I Sobieski polecany jest przede wszystkim do stosowania w kotłach zasypowych zarówno dolnego, jak i górnego spalania. Ponadto możesz go stosować w piecachkaflowych oraz piecach kuchennych.

Dlaczego warto szukać informacji w sieci?

Wiele ofert kusi Cię reklamą i ceną. Zakup opału to nie mały wydatek, dlatego nie warto podejmować decyzji pochopnie. Sprawdzenie parametrów dotyczących kaloryczności, zawartości popiołu, siarki oraz wilgotności jest podstawą. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się czegoś o węglu orzech I Sobieski produkcji Auroland zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu. Pomoże Ci to w podjęciu decyzji.

Wypróbuj nasze orzechy

860,00 1 338,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minimum 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

14 + 15 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This