Węgiel Orzech Bolek

Węgiel Orzech Bolek parametry 
Kaloryczność22-25 Mj/kg
Popiół6,8%
SpiekalnośćRI 20-25
Siarka 1,27%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Węgiel Orzech — skąd bierze się jego popularność

Węgiel orzech jest jednym z największych rodzajów węgla kamiennego, jaki możesz znaleźć na rynku. Podczas spalania tworzy wysoki i jasny płomień, przez co określany jest często jako węgiel płomienny. Stosunkowo wysoka cena, nie wpływa na zmniejszenie zainteresowania tym produktem. Szeroki wybór na rynku sprawia, że warto poznać różne warianty danego rodzaju opału. Jednym z dostępnych na rynku węglem jest Orzech Bolek. Czego możesz się o nim dowiedzieć?

Węgiel Orzech Bolek — poznaj parametry

Prezentowany przez nas Węgiel Orzech Bolek produkowany jest przez firmę Ekopal i pochodzi z Polskich kopalń. Dostępny na rynku w 25-kilogramowych workach, które pełnią również funkcję ochronną. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto wspomnieć o tym, że Bolek sprzedawany jest na paletach. Jedna paleta zawiera 750 kg workowanego węgla. Cena za taką ilość opału oscyluje w granicach 800 zł.

Wybierając węgiel, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jednym z nich jest z pewnością kaloryczność. Węgiel orzech Bolek ma kaloryczność wynoszącą między 22 a 25 MJ/kg. Na co wpływ ma przedstawiony parametr? Przede wszystkim mówi on o tym, ile energii jesteś w stanie uzyskać ze
spalonego węgla. Zasada jest taka, że im większa jest kaloryczność węgla, tym mniejsze zużycie paliwa potrzebnego do ogrzania budynku.

To jednak nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Oprócz wyżej wspomnianego parametru znaczenie ma również zawartość siarki oraz popiołu. Pierwszy parametr mówi Ci o tym, ile substancji toksycznych przedostaje się do atmosfery. Prezentowany przez nas węgiel orzech posiada 1,27%. Górna granica zawartości siarki w węglu orzech wynosi 1,7%. Jak więc widzisz, prezentowany produkt nie przekracza przyjętych norm. Drugi parametr, czyli zawartość popiołu, informuje Cię o ilości substancji niepalnych. W przypadku prezentowanego węgla jest to 6,8%. Górna granica przyjętej wartości wynosi 12%. Dodatkowo producent podaje informacje dotyczące granulacji. Wielkość ziaren, jakie znajdziesz w worku, oscyluje w granicach od 25 do 80 mm. Podana jest również wilgotność. Wynosi ona 6,8%. Warto w tym miejscu nadmienić, że wartość ta informuje Cię o tym, jaka ilość wody zawarta jest w węglu. Ma to wpływ na jakość spalania oraz ilość wytworzonego ciepła.

Poznaj parametry przed zakupem

Jeśli zainteresowany jesteś węglem Orzech Bolek, którego producentem jest Ekopal, warto poznać wcześniej jego parametry. Dowiedz się, jaka jest kaloryczność prezentowanego węgla, jaka jest zawartość popiołu i siarki. Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym artykule. Zakup opału wiąże się
z dużymi kosztami. Dobrze jest wiedzieć, na co przeznaczasz swoje pieniądze.

Wypróbuj nasze orzechy

860,00 1 338,00  brutto

Wyczyść
SKU: 59983 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga 1000 kg
Wymiary 1200 × 800 × 1700 mm
Rodzaj

Orzech Piekło 30 MJ, Orzech Piekło 29 MJ, Orzech Piekło 27 MJ, Orzech Piekło 26 MJ

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Może spodoba się również…

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minimum 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

3 + 7 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This