Węgiel z kopalni Marcel

utworzone przez | wrz 5, 2021 | kopalnie | 0 komentarzy

Węgiel z kopalni Marcel — sprawdź jakość

Węgiel Marcel wydobywane jest w jednej z najstarszych kopalń w Polsce. Kopalnia Węgla Kamiennego w Radlinie zapoczątkowała swoją działalność już w 1883 roku. Od 2003 roku kopalnia wchodzi w skład Polskiej Grupy Górniczej. Wieloletnie doświadczenie na rynku, restrukturyzacje oraz nieustające uwspółcześnianie przełożyło się na wydobywanie wysokiej jakości węgla. Po obróbce węgiel uzyskuje rozmiar w granicach 30-80 mm. Obróbka pozbawia go także pyłu i zanieczyszczeń. Pozbawienie tego wpływa na zwiększenie wartości grzewczych. Tym samym węgiel stał się bardzo wydajnym.

Węgiel z kopalni Marcel — parametry

Węgiel ten może pochwalić się dobrymi parametrami. Jednym z nich jest oczywiście kaloryczność. To on bowiem mówi o tym ile ciepła uzyskasz spalając kilogram węgla. Dobra kaloryczność oznacza, że wystarczy niewielka ilość węgla, aby ogrzać dane pomieszczenie. Wiąże się to z tym, że bardzo szybko się nagrzewa i długo trzyma uzyskaną temperaturę. Kolejnym ważnym czynnikiem jest niska zawartość siarki. Powoduje to małą emisję substancji smolistych. Dokładniej rzecz mówiąc oznacza to, że do atmosfery przy niskim współczynniku siarki dostaje się znacznie mniej zanieczyszczeń.

Węgiel z kopalni Marcel — przeznaczenie

Jego oczyszczona formuła sprawia, że jest on nieszkodliwy dla pieca, w którym jest spalany. Dzięki temu mamy pewność, że palenie tym węglem wpłynie na zwiększoną żywotność urządzenia. Węgiel z kopalni Marcel jest uniwersalnym produktem. Może być używany w tradycyjnych kotłach, żeliwnych oraz stalowych. Sprawdzi się również podczas palenia w kuchniach węglowych.

Węgiel jest nadal jednym z najczęściej używanych źródeł wytwarzania ciepła. Istotna jest jego cena, a także możliwość dostępu. Kopalnia Węgla Kamiennego Marcel dziennie na powierzchnię wydobywa 11 000 ton węgla. Jest to stosunkowo duża ilość na nasze krajowe warunki.

W przypadku tego węgla cena jest atrakcyjna. Węgiel z kopalni Marcel to ekonomiczny i wydajny produkt. Jego właściwościach grzewcze sprawiają, że używamy go mniej. Jest on więc stosunkowo tanim źródłem ogrzewania. Dodatkowo długo trzyma temperaturę i niewielka ilość wystarczy do ogrzania pomieszczeń. Długie trzymanie temperatury sprawdzi się z pewnością podczas jesiennych chłodnych wieczorów bądź zimnych grudniowych nocy. Jego dużą zaletą jest też bezinwazyjny wpływ na środowisko. Mowa tutaj oczywiście o zawartości siarki w produkcie.

Wszystkie te parametry mają ogromne znaczenie. Dlatego przed zakupem porównaj ze sobą wyniki. Wybierz węgiel, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie produktów

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 030,00 1 418,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minium 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This