Kopalnia Jankowice – co warto o niej wiedzieć
Kopalnia Jankowice znajduje się w Rybniku. Na rynku istnieje od ponad 100 lat. Jednak swoją obecną nazwę przyjęła dopiero w roku 1945. Przez te wszystkie lata kopalnia przechodziła w ręce różnych zarządców. Wraz z kopalniami KWK Rydułtowy, Chwałowice i Marcel d 2016 tworzy ona KWK ROW, która należy do Polskiej Grupy Górniczej Sp.z.o.o. Przez cały okres istnienia, kopalnia wydobyła około 300 mln ton węgla.
Węgiel z kopalni Jankowice – zastosowanie
Węgiel Orzech z kopalni Jankowice jest jednym z rodzajów, jakie oferuje to przedsiębiorstwo. Sprzedawany jest luzem lub pakowany w woki. W zależności od potrzeb i oczekiwań Klienta. Dzięki swoim właściwościom doskonale nadaje się do spalania w różnego rodzaju piecach. Zarówno tych żeliwnych, jak i kaflowych. Sprawdza się także w kotłach na węgiel.
Węgiel z kopalni Jankowice – parametry o których warto pamiętać
Węgiel jest jednym z najczęściej wybieranych paliw stałych opałowych. Wynika to głównie z tego, że jest produktem stosunkowo tanim i jednocześnie dającym dużo ciepła. Na rynku znajdziesz mnóstwo ofert, które kuszą. Warto jednak przyjrzeć się dokładnie parametrom. Jednym z przykładówdostępnych na rynku produktów jest Węgiel z kopalni Jankowice. Charakteryzuje się on stosunkowo dobrymi parametrami. Jednym z nich jest kaloryczność. Mówi Ci ona o tym, jak dużo ciepła uzyskasz, spalając kilogram węgla. Jest to cenna informacja, która pozwala Ci na zorientowanie się, ile ton węgla potrzebujesz – w zależności od metrażu domu lub mieszkania. Przedstawiany przez nas węgiel ma stosunkowo wysoką kaloryczność.
Na jakie jeszcze parametry warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na zawartość popiołu i siarki. Pierwszy z nich mówi Ci o tym, ile substancji niepalnych znajduje się w węglu. Ich ilość przekłada się na częstotliwość konieczności czyszczenia pieca. Drugi z kolei o tym ile trujących składników dostaje się do atmosfery. Jak się więc zapewne domyślasz jeden i drugi wynik powinien być niski.
Węgiel Jankowice?Ważna jest jeszcze wilgotność. Mówi o tym, ile wody znajduje się w węglu. Im wyższa wartość, tym gorzej. Dlaczego? Ponieważ większa wilgotność oznacza, że więcej wody będzie musiało zostać odparowane. Dla Ciebie oznacza to utratę ciepła. Spotkać się możesz jeszcze z takim parametrem jak spiekalność. Mówi on o prawdopodobieństwie wystąpienia spieków. Podobnie jak w poprzednich sytuacjach, tak i tutaj wartość powinna być jak najniższa.
Decydując się na zakup węgla, dobrze jest sprawdzić wszystkie możliwości. Sprawdzaj parametry i porównuj propozycje. Wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania.