Węgiel z kopalni Chwałowice

utworzone przez | wrz 5, 2021 | kopalnie | 0 komentarzy

Kilka słów o kopalni Chwałowice

KWK Chwałowice to położona na Górnym Śląsku kopalnia swoją siedzibę ma w Rybniku. Utworzona została w roku 1907. Oznacza to, że już od ponad 100 lat wydobywa węgiel. Obecna nazwa utworzona została już po II Wojnie Światowej. Po roku 1945 przedsiębiorstwo zaczęło się rozwijać. Wydobycie węgla wynosiło wtedy aż milion ton węgla rocznie. Prawie 30 lat później zwiększono liczbę pracowników, a tym samym wydajność osiągając wydobycie aż 2 milionów ton węgla rocznie. Obecnie kopalnia należy do kompanii węglowej PGG S.A. i wydobywa 9400 ton co dzień.

Węgiel z kopalni Chwałowice – zastosowanie

Węgiel orzech jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów stałego paliwa opałowego. Wynika to z jego dobrego stosunku jakości do ceny. Jednak nie tylko on cieszy się taką popularnością. Coraz częściej wybierany jest także ekogroszek. Jednym z węgli, jakie znajdziesz na rynku, jest węgiel orzech z kopalni Chwałowice. W swojej ofercie posiadają oni również ekogroszek. Ich produkty charakteryzują się dobrymi parametrami. Są często wybierane do ogrzewania domów i mieszkań. Dzięki odpowiedniej ziarnistości i oczyszczeniu ekogroszek z kopalni Chwałowice przeznaczony jest do kotłów klasy ekologicznej.

Węgiel z kopalni Chwałowice – parametry

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, gdy zależy Ci na wysokiej jakości węglu? Przede wszystkim na kaloryczności. Jest to wartość, która informuje Cię o tym ile ciepła uda się wytworzyć ze spalenia kilograma węgla. Im wyższa wartość tym oczywiście lepiej. W przypadku opisywanego węgla z kopalni Chwałowice wartość ta jest stosunkowo wysoka. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Z pewnością należy przyjrzeć się bliżej zawartości siarki oraz popiołu. Pierwszy parametr mówi o tym, ile substancji szkodliwych dostaje się do atmosfery. Drugi z kolei odpowiada na pytanie, ile substancji niepalnych znajduje się w węglu. Wartości w obu przypadkach powinny być możliwie jak najniższe.

Zawartość popiołu wpływa także na częstotliwość czyszczenia pieca. Co jeszcze warto sprawdzić? Jeśli jest taka możliwość to wilgotność oraz spiekalność. Wilgotność węgla to parametr, który powie Ci, ile wody znajduje się w węglu. Im wartość wyższa, tym gorzej. Oznacza bowiem, że stracisz więcej mocy na ogrzanie i odparowanie tej wody. Prezentowany węgiel z kopalni Chwałowice charakteryzuje się dobrymi parametrami.

Przeglądając oferty węgla, sprawdzaj dokładnie parametry. Wybieraj takie produkty, które spełniają Twoje oczekiwania i wymagania. Dopasuj wielkość ziaren do swojego pieca. I kaloryczność do powierzchni domu lub mieszkania.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie produktów

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 030,00 1 418,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minium 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This