Domy jednorodzinne i sposoby na ich tanie ogrzanie

utworzone przez | Maj 6, 2021 | blog | 0 komentarzy

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniej formy ogrzewania do domu jednorodzinnego? Przede wszystkim dlatego, że od tego właśnie zależą późniejsze koszty utrzymania gospodarstwa. Jeżeli nie przemyślisz dobrze tej decyzji, liczyć się musisz z tym, że w przyszłości będą widoczne jej rezultaty. Warto więc zastanowić się jaki rodzaj ogrzewania odpowiadałby Twoim oczekiwaniom i wymaganiom. Od kilku lub kilkunastu lat istnieją dwa sposoby oddawania ciepła – za pomocą różnego rodzaju grzejników lub ogrzewanie podłogowe. Choć ogrzewanie podłogowe zazwyczaj zasilane bywa prądem, tak o grzejnikach raczej nie można tego powiedzieć.

Ogrzewanie elektryczne – wygodne, ale kosztowne

Ciężko jest znaleźć działkę, do której niedoprowadzony byłby prąd elektryczny. Dlatego mogłoby się wydawać, że jest to jedna z lepszych opcji do wyboru, jeśli chodzi o ogrzewanie domów jednorodzinnych. Jak się jednak okazuje nie koniecznie. Dlaczego? Ponieważ komfort jaki daje zastosowanie grzejników elektrycznych przysłaniają rachunki jakie pojawiają się przy tym rodzaju ogrzewania, zwłaszcza w przypadku ogrzewania konwekcyjnego. Tańszym rozwiązaniem byłyby panele na podczerwień lub wentylacja z rekuperacją.

Ogrzewanie gazowe – popularne rozwiązanie ostatnich lat

Gaz to jeden z rodzajów paliw, które w ostatnich latach zyskały na popularności. Wpływa na to między innymi fakt, że nie brudzi a kompaktowy piec zajmuje niewiele miejsca. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania, masz szeroki wybór kotłów – tradycyjne, kondensacyjne i pulsacyjne. Czym się różnią?

  • kotły tradycyjne – ekonomiczne i wydajne,
  • kotły kondensacyjne – ekonomiczne, wydajne a przy okazji odzyskują ciepło ze spalin,
  • kotły pulsacyjne – w zamkniętej komorze spalana jest mieszanka gazu z powietrzem, zapalana przy pomocy iskry ze świecy, dokładnie tak jak w silniku spalinowym. Gazy spalinowe wyprowadzane są rurkami ogrzewającymi płaszcz wodny.

Ten rodzaj kotła umożliwia zredukowanie kosztów paliwa nawet o 40%.

Węgiel, drewno – paliwa stałe, które są najtańszą opcją ogrzewania domu

Od wielu lat najpopularniejszym sposobem ogrzewania domów jednorodzinnych są paliwa stałe, takie jak na przykład ekogroszek, drewno, pellet czy brykiet. Decydując się na tą formę masz pewność koszty eksploatacji będą znacznie niższe niż w wyżej wymienionych przypadkach. Aczkolwiek musisz liczyć się z tym, że ta forma wymagać będzie od Ciebie większego zaangażowania.

Jeżeli mamy wybierać z pośród dostępnych paliw stałych, w siłę z roku na rok rośnie ekogroszek. Który charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską zawartością siarki oraz innych substancji szkodliwych.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie produktów

Zobacz inne wpisy na naszym węglowym blogu

Tanie ogrzewanie domowe

Tanie ogrzewanie domowe

Czy istnieją proste sposoby na tanie i wygodne ogrzanie domu? Jaki rodzaj ogrzewania będzie najlepszym wyborem?

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Czy ekogroszek to najlepsze paliwo opałowe? Jaki rodzaj ekogroszku wybrać, aby nie żałować? Jakie parametry posiada dobry ekogroszek?

#
$

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest