Prosat WE 25kW

18 stycznia 2022

Jaki ekogroszek do kotła Prosat WE 25kW?

PROSAT WE 25kW – ekologiczny kocioł na węgiel płomienny o oznaczeniu a

Decydując się na wymianę swojego dotychczasowego kotła, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Wpływ na to mają nie tylko cena, ale również poszczególne parametry techniczne, paliwo na jakie działa. A także jego ekologiczny charakter. Na rynku możesz odnaleźć wiele propozycji. Wśród nich znajdziesz takie, które wpisują się w grupę pieców grzewczych najnowszej generacji. Jak i tych nieco starszych. W takiej sytuacji nie zapominaj jednak, że kupując tylko te urządzenia, które posiadają certyfikat ECO DESIGN oraz 5 klasę zgodnie z normą PN EN 303-5:2012 masz możliwość starać się o dofinansowanie. Dodatkowo wybierając tego typu piece, otrzymujesz rozwiązanie nie tylko ekologiczne, które pozwoli Ci zminimalizować emisję szkodliwych substancji wytwarzających się podczas spalania opału, ale i ekonomiczne.

Wśród asortymentu sklepów internetowych pojawia się również propozycja od firmy PROSAT. Jest to model WE 25kW, który dedykowany jest do pracy w otwartych systemach c.o. Kocioł ten nazywany jest automatycznym system dozowania paliwa w formie węgla kamiennego sortyment groszek typ 31 lub 31.1 granulacja 5-25mm, oznaczenie a. Procesem spalania oraz pracą pomp centralnego ogrzewania czy wody użytkowej możesz sterować za pomocą mikroprocesorowego regulatora temperatury. Dzięki temu otrzymasz wydajną i niezwykle solidną całość. Wraz z wymiennikiem kotła wykonanym z blachy 6 mm. Jej obsługa ogranicza się tylko i wyłącznie do uzupełniania przez Ciebie paliwa w zasobniku. Nie możesz jednak zapomnieć o pozbywaniu się popiołu. Jak i o okresowym czyszczeniu kotła z sadzy. Wszystko po to, by utrzymać jego pełną funkcjonalność jak najdłużej.

Prosat WE

PROSAT WE 25 kW
Moc cieplna 25 kW
Masa kotła417 kg
Przekrój czopucha180 mm
Sprawność cieplna90 %
Ecodesign (Ekoprojekt)tak
Klasa kotła (303-5:2012)5
Powierzchnia ogrzewana250 m²
Pojemność wodna82 L
Stałopalność przy mocy nominalnej42 h
Powierzchnia grzewcza kotła2.5 m²
Grubość blachy6 mm
Wysokość1360 mm
Szerokość1190 mm
Wysokość położenia czopucha od posadzki do jego osi1251 mm
Głębokość945 mm
Maksymalne ciśnienie robocze1.5 bar
Pojemność zasypowa kosza220 dm³
Wymagany ciąg kominowy25 Pa
Przekrój otworu komina250 cm²
Wymagana minimalna wysokość komina7 m
Średnica króćca zasilania i powrotu1 1/2 G
Zasilanie ~230 V / 50 Hz / 6,3 A
Gwarancja 60 mies.
Temperatura spalin170 - 185 °C

Automatyczny piec do otwartych systemów c.o. z wieloma zaletami

Do głównych i niepodważalnych zalet Prosat WE 25kW należą nie tylko jego wysoka sprawność cieplna wynosząca powyżej 90%, ale i niezwykle prosta i przyjemna obsługa. Dodatkowo model ten wyposażono w duże otwory wyczystne. A także w funkcjonalne zabezpieczenia kotła w postaci czujnika ślimaka, termiki oraz zawleczki podajnika. Piec sterowany jest za pomocą oprogramowania Tech ST37 RS. Dzięki czemu staje się w pełni automatycznym kotłem do zadań specjalnych. Producent przewidział również możliwość rozbudowy funkcji sterowników, jednak jest to opcja dodatkowo płatna. Według nas jest to całkiem rozsądna propozycja, która może zainteresować niejednego Klienta. Aby dowiedzieć się więcej o danym produkcie, zachęcamy Cię do zapoznania się ze szczegółowymi parametrami danego modelu.

WE 25kW

Typ kotłaJednostka15 kW20 kW25 kW48 kW
Nominalna moc cieplna dla węglakW15202548
Zakres wydajności ciepłych dla węglakW4,5-156,0-207,5 - 2514,7 - 48
Powierzchnia grzewcza kotłam21,62,22,54,9
Pojemność wodna kotłal647782127
Wielkość powierzchni ogrzewanejm2do 150do 200do 250do 450
Klasa kotła wg PN-EN 303-5: 2012-5555
Sprawność%89,0 - 90,089,0 - 90,089,0 - 90,089,0 - 90,0
Pojemność komory zasobnikadm3140180220345
Stałopalność przy mocy nominalnejh44424234
Max robocza temperatura (zasilania)ºC85858585
Min robocza temperatura (powrotu)ºC60606060
Temperatura Spalin moc nominalnaºC170 -185170 -185170 -185170 -185
Temperatura Spalin moc minimalnaºC92 - 11092 - 11092 - 11092 - 110
Maksymalne dop. ciśnienie roboczeMpa0,150,150,150,15
Ciśnienie próbneMpa0,30,30,30,3
Wymagany ciąg spalinmbar0,20,20,250,35
Opory przepływu (10K)mbar2,2 - 4,02,2 - 4,02,2 - 4,02,2 - 4,0
Przekrój otworu kominowego min.cm2220230250420
Minimalna wysokość kominam6669,3
Średnica czopucha Ømm160160180200
Masa kotła (+/- 5%)kg320380417644
Paliwo: Węgiel kamienny-sortyment groszek
typ 31 lub 31.1
granulacja 5-25mm,
oznaczenie a
Średnica króćca zasilania i powrotuG1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"
Średnica króćca spustowegoG1/2"1/2"1/2"1/2"
ZasilanieV/Hz~230 V / 50 Hz / 6,3 A~230 V / 50 Hz / 6,3 A~230 V / 50 Hz / 6,3 A~230 V / 50 Hz / 6,3 A
Pobór mocyW180180180180
Zużycie energii w trybie czuwaniaW11111111
Emisja hałasudB45,545,545,545,5
Głębokośćmm94511909451120
Szerokośćmm1190119011901530
Wysokośćmm1160126013601460
WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Ekogroszek Piekło Pomarańczowy parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-26 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10

21 w magazynie

Produkt

Akcyza

Łącznie

Pin It on Pinterest

Share This