Pellet

Ekogroszek Wesoła

Pellet Węglobud

Pellet Węglobud jest wytwarzany z samych naturalnych produktów – zboża, słomy ścinek drzewa. Pellet jest sprzedawany w zabezpieczonych przed wilgocią workach. Wilgotność pelletu nie powinna przekraczać 10%
Ekogroszek Chwałowice

Pellet Olczyk

Wydajny ekologiczny, wytworzony z naturalnych składników – taki właśnie jest Pellet Olczyk, i nic dziwnego, że z roku na rok ta metoda ogrzewania domu zyskuje coraz więcej fanów. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup paliwa, warto sprawdzić jego kaloryczność oraz szczegółowy skład

Pellet – biopaliwo nowej generacji

Pellet jest coraz częściej wybieranym paliwem do ogrzewania domów i mieszkań. Stanowi świetną alternatywę dla oleju, węgla, ekogroszku. Z powodzeniem zastępuje także ogrzewanie gazowe i z pewnością jego użytkowanie jest o wiele bardziej bezpieczne.

Co to jest ta biomasa?

Ponieważ pellet jest bardzo łatwy w pozyskaniu i produkcji, stanowi coraz większą konkurencję dla innego typu paliw. Jest klasyfikowany jako biomasa, co oznacza, że większość lub całość jego składu jest pochodzenia roślinnego. To więc nie tylko naturalne, ale także przyjazne dla środowiska paliwo. Podczas procesu biodegradacji zostaje wytwarzone paliwo, które potem z powodzeniem może posłużyć jako paliwo do dedykowanych kotłów.

pellet

Co się do niej zalicza?

Skoro mówimy o pochodzeniu roślinnym i naturalnym, pellet jest wytwarzany z drewna oraz odpadów powstałych z jego obróbki, roślin charakteryzujących się wysoką wartością energetyczną, takich jak wierzba wiciowa czy kukurydza. Pellet jest produkowany także z traw, licznych zbóż oraz słomy.

Wysoka kaloryczność pelletu

Podobnie jak w przypadku innych paliw i tu im wyższa wartość kaloryczna, tym jest ono bardziej wartościowe. Pellet jest granulowy, podczas jego produkcji poszczególne składniki są prasowane pod ciśnieniem. Dużą zaletą jest fakt, że w czasie jego produkowania, nie są dodawane żadne substancje chemiczne, dzięki czemu podczas spalania nie są wytwarzane spaliny i zanieczyszczenia.

Pellet pelletowi nie równy

Podobnie jak w przypadku węgla czy innych paliw, warto wybierać te najwyższej jakości. Jeśli wybierzemy pellet z materiałów niskiej jakości, sama jego wartość opałowa też nie będzie wysoka. Warto więc zwrócić uwagę, czy w składzie pelletu nie ma choćby płyt szlifierskich lub innych materiałów, które mogą zawierać plastik czy pcv.

To paliwo z roku na rok cieszy się coraz większą popularności. Nic w tym dziwnego samo pozyskanie pelletu jest procesem naturalnym, a do jego wytwarzania wykorzystywane są zrębki oraz inne składniki. Biorąc pod uwagę wartości energetyczne oraz niski poziom emisji zanieczyszczeń, otrzymujemy nie tylko bardzo ekonomiczne paliwo, ale także takie, które praktycznie nie zanieczyszcza środowiska. Wtórne wykorzystanie odpadów z drewna to kolejny plus, jeśli chodzi o dbanie o otaczającą nas przyrodę. Niska cena oraz wysokie wartości energetyczne sprawiają, że pellet to nie tylko eko moda, ale także świetne źródło dostarczania ciepła w domach oraz szansa na wykorzystanie naturalnych składników.

Pin It on Pinterest