NIEDOSTĘPNY
Pellet Lava parametry
Kaloryczność 4,6 kWh/kg
Wilgotność maksymalna≤ 10%
Zawartość popiołu≤ 0,7%

Pellet LAVA

(2 opinie klienta)

Wydajny ekologiczny, wytworzony z naturalnych składników – taki właśnie jest pellet, i nic dziwnego, że z roku na rok ta metoda ogrzewania domu zyskuje coraz więcej fanów. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup paliwa, warto sprawdzić jego kaloryczność oraz szczegółowy skład.

Wysoka jakość w niskiej cenie

Ten produkt powstał na bazie własnych trocin z drzew iglastych takich jak sosna i świerk. Ponieważ korzystamy tylko i wyłącznie z własnych składników, mamy pełną kontrolę nad procesem wytwarzania i oddajemy Państwu produkt wolny od zanieczyszczeń. Dzięki temu, pellet także zyskuje na kaloryczności, co z kolei przekłada się na ekonomię ogrzewania.

Sam proces suszenia odbywa się na taśmach w temperaturze 100 stopni. Poprzez zmniejszenie temperatury unikamy nadpalania i zanieczyszczania sadzą materiału. W ten sposób, nasz pellet wyróżnia się wysoką jakością oraz w 100% naturalnym składem, bez śladów zanieczyszczeń.

Ochrona środowiska

Nie da się ukryć, że pellet jest opałem przyjaznym dla środowiska. Sam zaliczany jest do biopaliw, z uwagi na jego naturalne pochodzenie. Warto także zaznaczyć, że emisja CO2 jaka jest wytwarzana w czasie spalania, odpowiada tej, którą wytwarza drzewo w czasie wzrostu. Kolejne atuty świadczące za zaletą tego rozwiązania to choćby niewielka ilość siarki, która jest wytwarzana podczas spalania. Dodatkowo niewielka ilość popiołu sprawia, że wystarczy opróżnić piec dwa razy do roku. Sam popiół można wykorzystać jako nawóz.

Nowoczesne piece i komfort ogrzewania

Specjalne piece i kotły są dedykowane pod ten rodzaj opału. Ich wielką zaletą jest bezobsługowe działanie. Piec jest wyposażony w termostat, dzięki czemu nie musimy się martwić koniecznością dogrzewania pomieszczeń czy wietrzenia w przypadku przegrzania. Pellet LAVA charakteryzuje się także wysoką kalorycznością, co oznacza, że poprzez jego nieduże zużycie możemy z powodzenie zapewnić sobie stałe źródło ciepła.

Wybierając Pellet LAVA, nie tylko wybieracie Państwo dobre i ekonomiczne paliwo, ale także przyczyniacie się do ochrony środowiska. Sam pellet, który jest wytwarzany z substancji naturalnych, nie wpływa negatywnie na zwiększenie emisji spalin i zanieczyszczeń. Produkowany z trocin i ścinek, pozwala na wtórne wykorzystanie materiałów. Podobnie w przypadku popiołu, który z powodzeniem może być stosowany jako nawóz.

Pellet LAVA jest sprzedawany w workach, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci. Wykorzystanie innowacyjnej metody suszenia w 100 stopniach, sprawia, że otrzymują Państwo pellet najwyższej jakości.

Waga975 kg
Ilość1 paleta

1 900,00  brutto

Oferta ważna jeszcze

NIEDOSTĘPNY

Aktualnie składane zamówienia będą realizowane od 24 lipca.

Opinie klientów dla Pellet LAVA

2 komentarzy(e) dla Pellet LAVA

  1. Paweł Bogiel (zweryfikowany)

    Dobry kontakt. Szybka dostawa. Konkurencyjna cena

  2. Anna Kruś (zweryfikowany)

    Polecam serdecznie, wszystko na najwyższym poziomie !!

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Jaki jest czas realizacji?

Zamówienia naszymi samochodami (do 100 km od składu w Żorach) realizowane są w ciągu 24h, w zależności od godziny zakupu i odległości dostawa zamówienia nawet tego samego dnia. Wysyłki kurierskie realizowane są do 48 godzin, dostawa do klienta do trzech dni roboczych.

Jakie są koszty dostawy?

Wysyłka zamówień realizowana jest naszymi samochodami w promieniu 100 km od składu oraz przez firmę kurierską na terenie całego kraju. W Żorach i okolicy (do 10 km) dostawy realizowane są bezpłatnie przy zamówieniach od 2 ton.

Szczegółowe koszty dostawy

Rodzaj wysyłkiCenaObszar
Dostawa lokalna75 złdo 10 km od składu (Żory)
Mała wywrotka - wysyp opału sypkiego do tyłu. Ręczny rozładunek workowanego opału.7,5 zł/kmod 11 km do 100 km od składu (Żory)
Wywrotka do 8 ton - wysyp opału sypkiego do tyłu. Rozładunek opału workowanego na paletach dźwigiem tzw. HDS15 zł/kmod 11 km do 100 km od składu (Żory)
Dostawa kurierska230 zł/tna terenie całego kraju
Dostawa kurierska – pobranie (do 10 000 zł)250 zł/tna terenie całego kraju

Czy jakość jest gwarantowana?

Do każdego zakupu dołączamy świadectwo jakości, dzięki czemu mogą być Państwo pewni swojego zakupu.

Dostawa za 0 zł
Bez nagrody
Nagroda
Prawie!
-50 zł/t od tony
Nagroda
Bez nagrody
Nagroda
Prawie!
Nagroda
Innym razem
Pech
Skorzystaj z szansy na tańszy węgiel!
Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!
Nasze zasady:
  • Jedna gra na użytkownika.
  • Cwaniacy zostaną zdyskwalifikowani.
  • Liczba nagród w loterii jest ograniczona. Wylosowanie kuponu nie gwarantuje ich otrzymania. Decyduje kolejność zamówień.

Pin It on Pinterest