Oporniki betonowe bez fazowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Oporniki betonowe to gotowe elementy, które są montowane po bokach ścieżek, chodników i alejek. Mają szerokie zastosowanie zarówno w przestrzeni prywatnej jak i publicznej. Można je spotkać w parkach, przy chodnikach, a także na terenie prywatnych ogrodów i posesji. Stanowią wykończenie chodnika, ale także pełnią funkcję estetyczną.

Oporniki bez fazowe

Oporniki betonowe mogą być z fazą lub bez. Jednak nie da się ukryć, że te bez fazy prezentują się o wiele lepiej. Ich zastosowanie na obrzeżach chodników pozwala na stworzenie płaskiej i jednolitej powierzchni. Takie oporniki mają prostokątne boki. Poza tym, że stanowią wykończenie chodnika, mają jeszcze jedno zadanie. Mianowicie utrzymywanie kostki czy płyt chodnikowych, tak, żeby nie migrowały i nie obsuwały się. Są dość proste w montażu i umieszcza się je na odpowiednio przygotowanym podłożu, tak aby były dokładnie na wysokości chodnika.

Prosty montaż

Układanie takich oporników nie jest trudne. Linia ich położenia jest już wyznaczone kostką czy chodnikiem, a prostokątny kształt sprawia, że łatwo można z nich wykonać skręty alejek pod kątem 90 stopni. Najczęściej są osadzane na suchym betonie, ważne jest ich mocne zamocowanie, tak aby stanowiły dobrą zabezpieczenie dla chodnika. Oporniki są dostępne w różnych opcjach kolorystycznych, ale najpopularniejsze są w kolorze szarym. Nie tylko dobrze komponują się z każdym kolorem kostki, ale też szary kolor dobrze wygląda w połączeniu z zielenią trawnika.

Nie tylko chodniki

Takie oporniki bez fazy, z uwagi na proste powierzchnie wszystkich boków są też wykorzystywane do tworzenia różnych instalacji ozdobnych w ogródkach, parkach i ogrodach. Można nimi obudować drzewo, zrobić z nich duże donice, czy inne ciekawe rzeczy. Dobra trwałość tego elementu sprawia, że będzie służył przez wiele lat.

Pin It on Pinterest