Od 01.01.2019 Nowelizacja ustawy akcyzowej

utworzone przez | Lut 25, 2019 | blog, porady | 0 komentarzy

Od 01.01.2019

Nowelizacja ustawy akcyzowej

Informujemy, że w związku z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym, od 1 stycznia 2019 r. obowiązkowe jest złożenie przez nabywcę oświadczenia potwierdzającego, że nabywane wyroby zostaną użyte do celów objętych zwolnieniem z akcyzy.

Oświadczenie składane przez nabywcę powinno zawierać: imię oraz nazwisko, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego/innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, numer PESEL, określenie ilości, rodzaju oraz przeznaczenia nabywanych wyrobów, datę i miejsce złożenia oświadczenia.

Oświadczenie może zostać złożone w formie dodatkowego dokumentu lub umieszczone na fakturze wystawionej przez dostawcę albo zawarte w okresowej umowie pomiędzy dostawca a nabywcą.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ NABYWCY:
NABYWCY WYROBÓW WĘGLOWYCH PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚĆ ZŁOŻONEGO PRZEZ NICH OŚWIADCZENIA. W PRZYPADKU ZŁOŻENIA NIEPRAWIDŁOWEGO OŚWIADCZENIA PO STRONIE NABYWCY MOŻE ZOSTAĆ ROZPOZNANA ZALEGŁOŚĆ W PODATKU AKCYZOWYM. DODATKOWO NA NABYWCY MOŻE CIĄŻYĆ RYZYKO ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ SKARBOWEJ.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie produktów

Zobacz inne wpisy na naszym węglowym blogu

Podstawowe fakty o węglu kamiennym

Podstawowe fakty o węglu kamiennym

Węgiel kamienny, nazywany czarnym złotem, wywarł ogromny wpływ na gospodarkę Polski, ale również całego świata. Choć powstał miliony lat temu, do dzisiaj ogrzewamy nim nasze domy i wykorzystujemy w elektrociepłowniach i elektrowniach. Skąd pochodzi i jak powstał ten niesamowity surowiec?

Zastosowanie węgla kamiennego

Zastosowanie węgla kamiennego

Zastosowanie węgla kamiennego w przemyśle, energetyce, farmakologii i kosmetyce to najpopularniejsze przykłady. Dowiedz się więcej o czarnym złocie.

Jak więc poprawnie rozpalić piec?

Jak więc poprawnie rozpalić piec?

Jak poprawnie rozpalić piec? Podczas spalania węgla wytwarza się popiół oraz inne zanieczyszczenia, które wpływają na żywotność pieca.

Workowanie węgla ekogroszku

Workowanie węgla ekogroszku

Konfekcjonowanie produktów sypkich jest niezwykle dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno workowania węgla, jak i innych produktów dostępnych w paczkach.

Jak powstaje ekogroszek?

Jak powstaje ekogroszek?

Spośród paliw stałych ekogroszek wyróżnia się rosnącą w zatrważającym tempie popularnością. Nic dziwnego, jest znacznie bardziej wydajny od węgla kamiennego czy brunatnego oraz zdecydowanie bardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Co ile czyścić piec na ekogroszek?

Co ile czyścić piec na ekogroszek?

Częstotliwość czyszczenia kotła jest zależna w dużej mierze od jakości stosowanego opału, częstości pracy, obciążenia kotła oraz jego prawidłowej eksploatacji i montażu.

Różnice między ogrzewaniem elektrycznym a węglowym

Różnice między ogrzewaniem elektrycznym a węglowym

Wybór optymalnej formy ogrzewania mieszkania czy domu nie należy do łatwych. Pomimo mnogości dostępnych na rynku rozwiązań, Polacy najczęściej rozważają jeden z dwóch systemów – ogrzewanie węglowe lub elektryczne.

Jaki węgiel do kotłów retortowych?

Ile kosztuje piec na ekogroszek?

Mimo rosnącej popularności gazu ziemnego, kotły na węgiel wciąż są na szczycie, w szczególności kotły z podajnikiem na ekogroszek. Ich największą zaletą docenianą przez klientów jest pełne zautomatyzowanie, co przekłada się na ograniczony wkład człowieka potrzebny do pracy kotła.

Ogrzewanie ekogroszkiem

Ogrzewanie ekogroszkiem

Sposób ogrzewania domu to decyzja, przed której podjęciem prędzej czy później staje prawie każdy. Decydując się na konkretne paliwo i kocioł należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak: miejsce na składowanie paliwa, koszty, na jakie możemy sobie pozwolić czy błoga wygoda.

Cena węgla w kopalni

Cena węgla w kopalni

Ceny węgla za tonę mocno się wahają w zależności od rodzaju, klasy i typu węgla. Najtańszy z nich-miał, możemy kupić już od 300 zł za tonę, natomiast za dobrej jakości ekogroszek zapłacimy w kopalni już ponad 700 zł.

Najlepszy ekogroszek

Najlepszy ekogroszek

Popularność ekogroszku na naszym rodzimym rynku paliw stałych stale rośnie, jest to związane zapewne z gorącą promocją ekologicznego stylu życia i dbałością o naszą planetę, w dużym stopniu dbałością o jakość powietrza, które w ostatnich latach mocno doskwiera polakom, zwłaszcza w dużych aglomeracjach.

#
$

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Pin It on Pinterest