KRS Tech DUO 39kW – Kocioł na ekogroszek z podajnikiem retortowym

11 marca 2022

Jaki ekogroszek do kotła KRS Tech DUO 39kW – Kocioł na ekogroszek z podajnikiem retortowym?

Kocioł  KRS Tech DUO 39kW z podajnikiem retortowym – automatyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w niejednym domu

Nasze domy stają się coraz bardziej eko, zarówno pod względem rozwiązań technologicznych, jak i samego ogrzewania. Skupiając się na tym drugim problemie, warto również mieć świadomość, że wykorzystując w swoim domu czy przestrzeniach użytkowych kocioł nowszej generacji przyczyniamy się pośrednio do zmniejszenia ilości wydalanych zanieczyszczeń do atmosfery. A tym samym do zmniejszenia ilość smogu. To dlatego w wielu miastach polski rząd oferował dofinansowanie zakupu określonych kotłów, by ułatwić modernizacje sieci c.o. w domach. Głównym warunkiem, który pozwalał nam starać się o dodatkowe pieniądze z urzędu było posiadanie przez wybrany przez nas model pieca 5 klasy oraz certyfikatu EcoDesign.

KRS TECH DUO 39 kW – Parametry
Moc cieplna39 kW
Przekrój czopucha180, 190, 200 mm
Sprawność cieplna89,1 %
Ecodesign (Ekoprojekt)tak
Klasa kotła (303-5:2012)5
Powierzchnia ogrzewana400 m²
Pojemność wodna73 L
Stałopalność przy mocy nominalnej72 h
Masa kotła z podajnikiem retortowym 530 kg
Powierzchnia grzewcza kotła3.9 m²
Grubość blachy6 mm
Wysokość1400 mm
Szerokość1220 mm
Wysokość położenia czopucha od posadzki do podstawy1260 mm
Głębokość950 mm
Głębokość z czopuchem1050 mm
Maksymalna temperatura wody85 °C
Maksymalne ciśnienie robocze1.5 bar
Wymagany ciąg kominowy20 Pa
Przekrój otworu komina344 cm²
Średnica króćca zasilania i powrotu6/4 G
Zasilanie230V
Gwarancja60 mies.

Te dwa parametry potwierdzają bowiem ekologiczny charakter danego modelu. Jako profesjonaliści wiemy jednak dobrze, że przy tak szerokim asortymencie wybór odpowiedniego pieca może nie być wcale tak banalnie prosty, jak to się z pozoru wydaje. Przede wszystkim warto pamiętać, że dany kocioł powinien być dopasowany pod nasze indywidualne potrzeby, by mogły być wykorzystane w pełni jego możliwości i funkcjonalności. Do tego by można było o nim powiedzieć, że jest nie tylko ekologiczny, ale i ekonomiczny. Wśród propozycji dostępnych w sklepach można odnaleźć między innymi piec KRS TECH DUO 39kW, który wyposażono w palnik retortowy. Jesteś ciekawy, co oferuje ten model? W takim razie zapoznaj się z naszym artykułem.

Zalety KRS TECH DUO 39kW

Jedną z podstawowych zalet kotła od KRS TECH jest fakt, że został on wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi certyfikatami. Jest to propozycja z w pełni zautomatyzowanym układem procesu spalania paliwa. Wykorzystasz ją bez trudu w wodnych instalacjach c.o. pracujących w układzie otwartym, nie tylko z grawitacyjnym, ale i z wymuszonym obiegiem wody. Posiada on certyfikat ICHP w Zabrzu. Dzięki temu, że producent wykorzystał do jego produkcji materiałów wysokiej jakości, w tym blach odpornych na działanie czynników zewnętrznych powstała solidna bryła kotła. Za sprawą odpowiedniego zespawania poszczególnych elementów możliwe jest wykorzystanie wysokoefektywnej techniki spalania jednostkowej dawki paliwa przy założeniu, że panują ściśle określone warunki.

Obecne jest również trwałe żeliwo, z którego powstał palnik retortowy, o którego paliwo podawane jest za pomocą podajnika ślimakowego. Całość określana jest jako wydajny piec o wysokiej sprawności i efektywności spalania, co pozwala mu nawet na konkurowanie z kotłami gazowymi czy olejowymi. Wszystko to sprawia, że staje się atrakcyjną alternatywą dla kotłów starego typu.

Parametry techniczneJednostkaTech DUO 18Tech DUO 22Tech DUO 26Tech DUO 39Tech DUO 50Tech DUO 75Tech DUO 100
Moc znamionowa[kW] 182226395075100
Wielkość powierzchni grzewczej[m2]do 200do 220 do 300do 400do 500do 700do 900
Pojemność zasobnika[kg] 130130145180220313482
Sprawność cieplna [%]89898989848484
Maksymalna temperatura wody [ºC]85858595958585
Maksymalne ciśnienie robocze[MPa] 0,150,150,150,150,150,150,15
Maksymalne ciśnienie próbne[MPa] 0,250,250,250,250,230,250,25
Masa kompletnego kotła[kg]3393534865306407201000
Wymagany ciąg spalin[Pa]20202025253030
Przekrój otworu komina[cm2]225225225344430540650
Zasilanie[V]230230230230230230400
Pobór mocy [W]909090909084264
Pojemność wodna kotłav[l]5358677379--
Powierzchnia wymiennikam21,71,92,93,95,0--
Przekrój czopucha[mm] 158 158 158 180, 190, 200180, 190, 200240350
Króciec zasilania i powrotu[cal] 1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"1 1/2"2"
Szerokość zestawu[mm] 1170 1170 1145122012501600 1760
Głębokość bez czopucha[mm] 778778820 9509509501160
Głębokość z czopuchem[mm] 98098010501260126013501540
Wysokość[mm] 1076 110612701400140016001640
WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Ekogroszek Piekło Pomarańczowy parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-27 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10
Wyczyść

Zyskaj 50 zł rabatu na tonie Ekogroszku Pomarańczowego z kuponem pomaranczowy50

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Pin It on Pinterest

Share This