Kopalnia węgla kamiennego Wesoła

Kopalnia Wesoła

Kopalnia Węgla Kamiennego Ruch Wesoła to jedna z dwóch połączonych w 2017 roku kopalni, obecnie działających jako KWK Mysłowice-Wesoła. Kopalnia znajduje się w dzielnicy Katowic (Murckach) oraz dzielnicy Mysłowic (Wesołej). W tym samym roku kopalnia weszła w poczet kopalni Polskiej Grupy Górniczej S.A., która z czasem przejęła wszystkie kopalnie upadającej wówczas Kompanii węglowej. Obecnie produkcją zajmuje się głównie Ruch Wesoła zlokalizowany na terenie miast Katowice i Mysłowice. Kopalnia zatrudnia niemalże 4000 pracowników, z czego nieco ponad 3100 pracuje „na dole”, przy wydobyciu, a pozostała część to pracownicy działający na „powierzchni”.

Węgiel KWK Mysłowice-Wesoła wydobywany jest w trzech pokładach: 416, 501, 510, jest to opał typu 32, bardzo popularny i często wybierany przez konsumentów (ze względu na swoją przystępną cenę i wydajność). Kopalnia z Katowic, Mysłowic jest wyposażona we wszelkiego rodzaju nowoczesne systemy monitorowania zagrożeń naturalnych oraz zabezpieczeń wykorzystujących nowe technologie. Wynika to z konieczności ochrony pracowników przed licznymi zagrożeniami w kopalni, takich jak: zagrożenia metanowe, pożarem, tąpnięć, wodne, samozapalenia węgla czy wybuchem pyłu węglowego.

Polska Grupa górnicza na swojej stronie podkreśla, że Kopalnia Węgla Kamiennego Mysłowice-Wesoła dysponuje doskonałymi zasobami materialnymi, naturalnymi oraz kadrowymi. Wysokiej jakości sprzęt obsługiwany jest przez przeszkolonych specjalistów pod okiem kadry kierowniczej, pracującej w zgodzie z górniczą tradycją wzajemnego szacunku dla pracy i załogi. PGG stale stara się podnosić kompetencje pracowników oraz dbać o wyposażenie kopalni, co wpływa na jej wydajność i stabilność rynkową.

Węgiel z kopalni Wesoła mogą Państwo nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego www.wegiel24.info firmy Węglobud. W ofercie aż dwa rodzaje węgla: ekogroszek oraz orzech. Ekgoroszek ma znacznie mniejsze uziarnienie (5-25 mm) niż orzech (30-80 mm), jednak oba rodzaje mają wysoką kaloryczność, dzięki czemu przy małym zużyciu węgla można uzyskać odpowiednią temperaturę w budynku i temperaturę wody. Ekogroszek to opał, który ma niższą zawartość siarki niż orzech, stąd jego nazwa, sugerująca minimalną produkcję substancji smolistych w wyniku spalania opału. Decydując się na zakup węgla piekło na stronie wegiel24, mogą Państwo liczyć na dostawę opału we wskazane miejsce lub możliwie najbliżej wskazanego miejsca.

Węgiel z kopalni Wesoła

Oblicz koszty dostawy do 50 km

Zadaj pytanie

7 + 11 =

Siedziba

ul. Węglowa 8
44-240 Żory

Telefon

+48 662 046 636

Email

biuro@wegiel24.info

Polub Nas
Dziś