Kopalnia węgla kamiennego Piast

KWK Piast

KWK Piast to stosunkowo młoda kopalnia, która powstała w latach 70 ubiegłego wieku. Możliwe, że właśnie dzięki temu wyróżnia się na tle innych kopalni nowoczesnymi technologiami, dzięki którym uzyskuje wysokie wydobycie. Ponadto, nic nie wskazuje na to, aby dobra passa Kopalni Węgla Kamiennego Ruch Piast miała się skończyć, dostępnych zasobów węgla spokojnie starczy na kolejne 30 lat wydobycia, jak informuje na swojej stronie zarząd.

KWK Piast powstała w 1972 roku w Bieruniu (Górny Śląsk) i od tego czasu do 2016 roku funkcjonowała samodzielnie, jednak od 3 lat działa jako Ruch KWK Piast-Ziemowit. Jej obszar górniczy to 78,873 km², obejmujący dwa oddzielne rejony: Ruch I (Bieruń, Chełmek, Oświęcim, Chełm Śląski i Bojszowy), Ruch II (Bieruń, Brzeszcze, Bojszowy i Miedźna). Ruch II został zlikwidowany i w nim nie jest już wydobywany surowiec, zatem obecnie kopalnia funkcjonuje jako obiekt jedno ruchowy. Obecnie kopalnia zatrudnia ponad 6 tysięcy osób i wydobywa rocznie ponad 5 milionów ton węgla metodą ścianową z zawałem stropu z dwóch poziomów wydobywczych, 500 i 650 m.

Kopalnia z Bierunia słynie z dwóch popularnych ekogroszków: Retopal i Karlik, na których produkcję ma wyłączność. Mogą je Państwo zamówić w sklepie firmy Weglobud na stronie www.węgiel24.info. Retopal i Karlik to opały ekologiczne, z małą zawartością siarki i popiołu, niskim wskaźnikiem RI wysoką kalorycznością oraz granulacją 5-25 mm, dzięki czemu ekogroszek z KWK Piast świetnie sprawdzi się w nowoczesnych kotłach z automatycznym podajnikiem. W sklepie wegiel24.info możemy również zakupić orzech tego samego pochodzenia. Co prawda orzech już jest węglem o grubszym uziarnieniu, dlatego spalać go można głównie w kotłach tradycyjnych, kuchniach węglowych i piecach konwencjonalnych. Istotne jest, że węgiel wydobywany z Ruchu Piast to węgiel typu 31.2 (węgiel płomienny) lub 32.1 (węgiel gazowo-płomienny), jedne z najpopularniejszych typów o niskim wskaźniku spiekalności, wykorzystywanych w domach polaków od wielu lat.

Węgiel z kopalni Piast-Ziemowit

Oblicz koszty dostawy do 50 km

Zadaj pytanie

4 + 6 =

Siedziba

ul. Węglowa 8
44-240 Żory

Telefon

+48 662 046 636

Email

biuro@wegiel24.info

Polub Nas
Dziś