Kopalnia węgla kamiennego Bobrek

KWK Bobrek

Kopalnia Węgla Kamiennego Bobrek znajduje się w Bytomiu i szczyci się stuletnią tradycją wydobycia. Od końca 2015 roku kopalnia działa jako KWK Bobrek-Piekary, łączyła siły dwóch sąsiadujących miast na Górnym Śląsku. Do niedawna działały dwa oddziały: KWK Bobrek – Piekary Ruch Bobrek i KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary, która w styczniu tego roku została zamknięta. Kopalnia KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek znajduje się w Bytomiu, a łączna powierzchnia terenów górniczych wynosi 7,8 km kwadratowego, natomiast eksploatacja sięga do miast sąsiednich: Zabrza i Rudy Śląskiej. Zasoby kopalni oszacowano na ok. 16/17 milionów ton, spełnia ona wszelkie uregulowane prawnie pozwolenia, koncesje i ustalenia obowiązujące do 2040 roku. Istnieje także możliwość przedłużenia tych decyzji.

KWK Bobrek – ekogroszek Skarbek

Kopalnia KWK Bobrek zyskała sobie przychylność klientów dzięki wydobyciu i produkcji doskonałej jakości węgla o korzystnych parametrach. Najważniejsze z nich to wysoka kaloryczność, niska popielatość oraz zawartość siarki i fosforu, niski wskaźnik spiekalności. KWK Bobrek oferuje klientom szeroki wybór węgli, groszków, miału czy orzecha. Największą popularnością cieszy się ekogroszek Skarbek, kiedyś Pieklorz. Klienci docenili go właśnie za parametry, dzięki którym jest ekologiczny i wydajny, a do tego bezpieczny dla większości rodzajów kotłów. Skarbek to ekogroszek o regularnej frakcji 5-25 mm, dlatego świetnie nada się do nowoczesnych kotłów z mechanicznym podajnikiem. Tak, jak pozostałe rodzaje węgli z KWK Bobrek, ekogroszek Skarbek ma wysoką kaloryczność, niską zawartość siarki oraz popiołu, a także niski wskaźnik wartości RI, czyli zdolność do tworzenia spieków.

Bezpieczeństwo pracy

W ostatnim czasie o Kopalni Bobrek z Bytomia zrobiło się głośno za sprawą tragicznego wypadku, w którym zginął górnik. 41-letni mężczyzna zmarł przez zasypanie w wyniku załamania chodnika. Były jeszcze dwie ofiary wypadku, którym jednak udało się przeżyć i z rumowiska wydostały się o własnych siłach.

KWK Bobrek – Piekary Śląskie

Niestety należąca do KWK Bobrek – Piekary kopalnia w Piekarach Śląskich została zamknięta w styczniu 2020 roku. Ostatnia tona węgla wyjechała z kopalni 30 stycznia, a wcześniej kopalnia została uwieczniona na wielu zdjęciach podczas wycieczki zorganizowanej dla fotografów.

Węgiel z kopalni Bobrek

Oblicz koszty dostawy do 50 km

Zadaj pytanie

12 + 14 =

Siedziba

ul. Węglowa 8
44-240 Żory

Telefon

+48 662 046 636

Email

biuro@wegiel24.info

Polub Nas
Dziś