Jak więc poprawnie rozpalić piec?

utworzone przez | Lip 13, 2020 | blog, porady | 0 komentarzy

Wbrew pozorom rozpalenie w piecu nie jest wcale takie proste. Jednak wystarczy kilka prostych działań, żeby sobie tą czynność ułatwić. Po czym poznać, że robimy to źle? Jak to sobie ułatwić?

Jak więc poprawnie rozpalić piec?

Po pierwsze – dbaj o czystość pieca. Podczas spalania węgla wytwarza się popiół oraz inne zanieczyszczenia, które wpływają na żywotność pieca. Zaleca się minimum dwa razy w roku robić jego gruntowny przegląd oraz na bieżąco dbać o czystość wewnątrz paleniska. Nie bez znaczenia jest także opał. Ten z mniejszą ilością siarki i oczyszczony podczas obróbki, zawiera o wiele mniej kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki temu drożność ciągu będzie o wiele lepsza. Zapchany komin sprawia, że opał nie będzie się spalał prawidłowo, a ciepło nie będzie odpowiednio rozprowadzane. To także niebezpieczne rozwiązanie.

Jak rozpalić piec na ekogroszek?

Użycie suchego ekogroszku wysokiej jakości jest tu kluczowe. Tylko taki pozwoli na uniknięcie dymu podczas spalania. Jeśli paliwo będzie wilgotne, nie tylko nie osiągnie żądanej temperatury, ale także nie jest dobre dla żywotności pieca. Skoro spalanie – to kolejnym kluczowym elementem jest zapewnienie właściwej ilości powietrza. Jego optymalna ilość doprowadzona do komory spalania, pozwala na uzyskanie i podtrzymywanie odpowiedniej temperatury.

Jak rozpalić piec z podajnikiem?

Piece z podajnikiem zdecydowanie ułatwiły ogrzewanie domu. To o wiele bardziej komfortowe rozwiązania, ponieważ nie trzeba co chwilę schodzić do kotłowni i doglądać procesu spalania czy temperatury. Do zbiornika można załadować opał na kilka dni, dzięki czemu nie trzeba co kilka godzin pamiętać o dorzuceniu węgla czy ekogroszku. Piec można przełączyć w tryb ręczny i na suchym ekogroszku należy ustawić podpałkę. Tu idealnie sprawdzi się papier, gazety, tektura oraz drobne kawałki drewna.

Jak rozpalić piec na ekogroszek z podajnikiem?

Sam podajnik już wiele ułatwia. Ponieważ zbiornik pomieści opał na kilka dni, nie ma konieczności ciągłego schodzenia i dokładania do pieca. Sam proces rozpalania także jest o wiele łatwiejszy. Suchy ekogroszek z uwagi na jego małe rozmiary o wiele szybciej osiąga temperaturę niż węgiel. Podczas obróbki mechanicznej, ekogroszek jest oczyszczony z kurzu i zanieczyszczeń, dzięki czemu nie tylko posiada spore wartości energetyczne, ale także jest o wiele mniej szkodliwy dla środowiska. Piece z podajnikiem posiadają nowoczesne systemy rozpalające.

Dzięki nowym rozwiązaniom, rozpalanie w piecu jest czymś bardzo prostym i nie wymagającym siły czy czasu. Nie ma potrzeby ciągłego pamiętania i dokładania do paleniska.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Zobacz inne wpisy na naszym węglowym blogu

Workowanie węgla ekogroszku

Workowanie węgla ekogroszku

Konfekcjonowanie produktów sypkich jest niezwykle dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno workowania węgla, jak i innych produktów dostępnych w paczkach.

Jak powstaje ekogroszek?

Jak powstaje ekogroszek?

Spośród paliw stałych ekogroszek wyróżnia się rosnącą w zatrważającym tempie popularnością. Nic dziwnego, jest znacznie bardziej wydajny od węgla kamiennego czy brunatnego oraz zdecydowanie bardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Co ile czyścić piec na ekogroszek?

Co ile czyścić piec na ekogroszek?

Częstotliwość czyszczenia kotła jest zależna w dużej mierze od jakości stosowanego opału, częstości pracy, obciążenia kotła oraz jego prawidłowej eksploatacji i montażu.

Różnice między ogrzewaniem elektrycznym a węglowym

Różnice między ogrzewaniem elektrycznym a węglowym

Wybór optymalnej formy ogrzewania mieszkania czy domu nie należy do łatwych. Pomimo mnogości dostępnych na rynku rozwiązań, Polacy najczęściej rozważają jeden z dwóch systemów – ogrzewanie węglowe lub elektryczne.

Jaki węgiel do kotłów retortowych?

Ile kosztuje piec na ekogroszek?

Mimo rosnącej popularności gazu ziemnego, kotły na węgiel wciąż są na szczycie, w szczególności kotły z podajnikiem na ekogroszek. Ich największą zaletą docenianą przez klientów jest pełne zautomatyzowanie, co przekłada się na ograniczony wkład człowieka potrzebny do pracy kotła.

Ogrzewanie ekogroszkiem

Ogrzewanie ekogroszkiem

Sposób ogrzewania domu to decyzja, przed której podjęciem prędzej czy później staje prawie każdy. Decydując się na konkretne paliwo i kocioł należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak: miejsce na składowanie paliwa, koszty, na jakie możemy sobie pozwolić czy błoga wygoda.

Cena węgla w kopalni

Cena węgla w kopalni

Ceny węgla za tonę mocno się wahają w zależności od rodzaju, klasy i typu węgla. Najtańszy z nich-miał, możemy kupić już od 300 zł za tonę, natomiast za dobrej jakości ekogroszek zapłacimy w kopalni już ponad 700 zł.

Najlepszy ekogroszek

Najlepszy ekogroszek

Popularność ekogroszku na naszym rodzimym rynku paliw stałych stale rośnie, jest to związane zapewne z gorącą promocją ekologicznego stylu życia i dbałością o naszą planetę, w dużym stopniu dbałością o jakość powietrza, które w ostatnich latach mocno doskwiera polakom, zwłaszcza w dużych aglomeracjach.

Ile kosztuje tona węgla?

Ile kosztuje tona węgla?

Węgiel mimo ciągłej promocji ekologicznych i odnawialnych źródeł energii wciąż cieszy się ogromną popularnością. Popyt na to tradycyjne paliwo stałe wynika głównie z jego ceny.

Od 01.01.2019 Nowelizacja ustawy akcyzowej

Od 01.01.2019 Nowelizacja ustawy akcyzowej

Informujemy, że w związku z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym, od 1 stycznia 2019 r. obowiązkowe jest złożenie przez nabywcę oświadczenia potwierdzającego, że nabywane wyroby zostaną użyte do celów objętych zwolnieniem z akcyzy.

#
$

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.