Jak działa kocioł na ekogroszek?

13 lipca 2021

W dzisiejszych czasach ułatwiamy sobie życie na każdej płaszczyźnie, nic zatem dziwnego w tym, że również system grzewczy powinien być jak najbardziej zautomatyzowany, aby pozwolić użytkownikom spokojnie odpocząć i cieszyć się ciepłym domem i wodą.

Kotły na ekogroszek są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem podczas termomodernizacji domu. Wynika to z wielu zalet tych kotłów, od wygody, przez efektywność po utrzymanie czystości. Po pierwsze kotły na ekogroszek to zazwyczaj kotły nasypowe z automatycznym podajnikiem. Jest to niezwykle wygodne, ponadto kotły te często są programowane w taki sposób, abyśmy jak najrzadziej musieli do nich zaglądać. W nowoczesnych kotłach zazwyczaj jedynym zadaniem użytkownika w odpowiednio zaprogramowanym piecu jest wsypanie do podajnika opału. To, jak często będzie konieczne uzupełnienie podajnika, zależy od wielkości domu, temperatury na zewnątrz i wielu innych czynników, jednak zazwyczaj wypada to mniej więcej raz w tygodniu. Po drugie kotły na ekogroszek są często zaprogramowane w taki sposób, aby spalać węgiel jak najefektywniej, w związku z czym uzyskujemy więcej ciepła, a w komorze spalania nie powstają uciążliwe spieki. Efektywne spalanie to również oszczędność, a jak wiadomo, przy rosnących cenach każda oszczędność jest mile widziana. Kotły na ekogroszek są również łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a to dzięki automatycznemu podajnikowi oaz niskiej zawartości popiołu. Automatyczny podajnik jest uzupełniany rzadziej, dzięki czemu ograniczamy kontakt z węglem, palenisko uzupełnia się automatycznie, a dodatkowo mała ilość popiołu nie zanieczyszcza kotłowni. Dzięki tym cechom kotłów na ekogroszek ogrzewanie jest wygodniejsze i czystsze.

Warto także dodać, że ekogroszek to opał ekologiczny, wynika to z niskiej zawartości siarki, odpowiedzialnej za produkcję spalin oraz wysoką efektywność tego opału. Kotły na ekogroszek wraz z ekogroszkiem, dzięki odpowiednim ustawieniom znacznie minimalizują produkcję zanieczyszczeń, dzięki czemu korzystamy na tym nie tylko my sami, ale również środowisko.

Czy automatyzacja procesu grzewczego sprawdzi się w każdym domu?

Nowe budownictwo powstaje w myśl jak największej ekologii, dlatego domy są wyjątkowo energooszczędne, a również często powstają z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i pompy ciepła. Dlatego automatyzacja procesu grzewczego zazwyczaj jest wykorzystywana w domach z rynku wtórnego, co w łatwy sposób pozwoli zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na ogrzewanie oraz sprawić, że ogrzewanie domu będzie wygodniejsze niż kiedykolwiek przedtem. Nowoczesne kotły będą świetnym rozwiązaniem dla domów z duszą, ponieważ minimalizacja pracy z węglem oraz maksymalizacja efektywności będzie zbawieniem w domu, który mocno traci ciepło. Taka inwestycja z pewnością przełoży się w przyszłości na oszczędność.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 180,00 1 498,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

2 + 1 =

Pin It on Pinterest

Share This