Ekopal i jego Węgiel Orzech Królewski – propozycja, która może zainteresować
Ekopal jest firmą prosperująca na polskim rynku od 1944 roku, która udostępnia swoje produkty, nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale również za jego granicami. Wśród produktów, które oferuje marka, odnaleźć można prezentowany przez nas dzisiaj Węgiel Orzech Królewski. Co to w ogóle jest ten węgiel orzech? Przede wszystkim jest to propozycja należąca do opałów grubo granulowanych zaliczana do grupy największych rodzajów węgla kamiennego. Ponadto jest to opał płomienny, czyli taki podczas spalania, którego występuje wysoki i jasny płomień. Patrząc statystycznie, cena tego typu węgla jest wyższa niż ekogroszku, jednak mimo to nie wpływa na jego popularność.
Wróćmy jednak do węgla Królewskiego marki Ekopal pochodzącego z węgla od przedsiębiorstwa PGG. Wielkość ziarna tego opału wynosi od 25 do 80 mm. Posiada on certyfikat jakości badania węgla w ELPO-Lab Połanice i zgodnie z informacją, jaką umieścił producent na opakowaniu wartość opałową od 28 do 29 MJ/kg. Dostępny jest w workach zawierających po 25 kilogramów węgla. Sprzedawany na paletach, na których mieści się 750 kg towaru. Oznacza to, że dociera do Ciebie na palecie 30 worków paliwa opałowego stałego.
Wilgotność całkowita, która według normy PN-82 G-97003 nie powinna przekroczyć 27%, w tym przypadku wynosi 7%. Dzięki niskiej zawartości siarki nieprzekraczającej zgodnie z informacją firmy Ekopal wartości 0,25%, węgiel orzech Królewski staje się opałem ekologicznym. Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest zawartość popiołu. W tym przypadku mowa jest o wartości wynoszącej zaledwie 2,8%, co sprawia, że możesz się spodziewać niedużej ilości zanieczyszczeń. Co oznacza, że konieczność czyszczenia pieca jest znacznie rzadsza.
Odpowiednio dobrane paliwo opałowe gwarancją satysfakcji
Mając przegląd przedstawionych przez nas parametrów, możesz określić czy dana propozycja spełnia Twoje oczekiwania. Węgiel Orzech Królewski, jak i inne produkty tego typu przeznaczone są do kotłów o małej mocy. Można go używa zarówno do pieców zasypowych, jak i podajnikowych. Podsumowując — węgiel orzech to produkt gruboziarnisty, który pozostawia niewielką ilość popiołu. Zawiera on stosunkowo niską zawartość siarki i wysoką wartości opałową. Jednak ten rodzaj opału to nie tylko zalety. Do jego wad można zaliczyć szybkość spalania, jak również cenę. Pamiętaj jednak, że rozwiązanie to może być wydajne, jeśli odpowiednio dobierzesz jego parametry do swoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej o węglu Królewskim, przeczytaj nasz artykuł.