Ekomiał

(3 opinie klienta)

800,00 838,00  brutto

 • Stan magazynowy: mała ilość

Oferta ważna jeszcze

Ekomiał parametry
Granulacja3-6 [mm]
Kaloryczność24-27 MJ/kg
Popiół6-9%
Siarka0,4-1%
Spiekalność0-10

Doskonały Ekomiał stworzony na bazie wysokiej jakości węgla.

EKO-miał, został wyprodukowany z węgla wysokiej jakości, który został poddany obróbce mechanicznej, dzięki czemu uzyskaliśmy paliwo stałe o powtarzalnej frakcji wielkości 3 – 6 mm. Obróbka mechaniczna polega na kruszeniu węgla na nowoczesnych maszynach, po czym węgiel jest przesiewany przez sita, dzięki czemu klient kupuje już oczyszczony z wszelkich pyłów i zanieczyszczeń eko-miał.

Ten wyjątkowy produkt, stworzony z wyselekcjonowanych węgli o wzorowych parametrach jest niedostępny nigdzie indziej. Ekomiał jest doskonałym paliwem dla kotłów spełniających wymagania ekologiczne, dzięki czemu zyskuje coraz większą popularność w całym kraju.

EKO-miał to produkt stworzony w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów. Charakteryzuje się bardzo niską spiekalnością, wysoką wartością opałową i ilością części lotnych oraz bardzo małą ilością siarki.  Reasumując, EKO-MIAŁ dzięki tak wielu zaletom przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny stale zyskuje popularność wśród odbiorców detalicznych i hurtowych.

Wyczyść
SKU: 1341 Kategoria:

3 komentarzy(e) dla Ekomiał

 1. Leszek Lubowski (zweryfikowany)

  Moje wrażenia po zakupie: bardzo dobry produkt, ładnie się pali. Dostawa była naprawdę szybka i sprawna, zaskoczyło mnie to. Spodziewałem się, że zajmie to, co najmniej kilka długich dni roboczych.

 2. Darek Frankiewicz (zweryfikowany)

  Szybka realizacja mojego zamówienia i Ekomiał trafił pod moje drzwi już następnego dnia. Dobry kontakt ze sprzedającym i dobra jakość ekomiału. Właśnie tego szukałem.

 3. Cyprian Jankowski (zweryfikowany)

  Stawiam na ekologię, a ekomiał jest z przeznaczeniem właśnie dla takich kotłów. Niska spiekalność opału jest dużym plusem. Polecam.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

TYP: 31,2 – węgiel płomienny charakteryzuje się dużą zawartością części lotnych, bardzo małą zdolnością spiekania, długim, silnie świecącym płomieiem.

Przeznaczenie:

 • kotły retortowe z podajnikiem tłokowym
 • INNE kotły z możliwością spalania opału o uziarnieniu 3-6

Opał workowany

paleta zawiera 40 odpornych na promienie UV, dobrze zgrzanych, wytrzymałych, dodatkowo perforowancyh foliowych worków o wadze 25kg, umieszczonych na palecie bezzwrotnej o wymiarach 120×80 cm; całość zabezpieczona kapturem oraz folią stretch

Gwarancja

Dokładamy wszelkich starań, aby oferować głównie suchy węgiel, mimo to podczas długotrwałych opadów atmosferycznych (zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym), może się zdarzyć, że węgiel będzie mokry.

Do każdego zakupu dołączamy świadectwo jakości paliw stałych, dzięki czemu mogą być Państwo pewni swojego zakupu. U nas nie sprzedajemy kota w worku.

Nowelizacja ustawy o akcyzie

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2019 r. weszły w życie zmiany dotyczące ustawy o podatku akcyzowym, w związku z czym każdy nabywca jest zobowiązany do złożenia oświadczenia, informującego, że nabyte przez niego wyroby zostaną użyte do celów objętych zwolnieniem z akcyzy. Składane oświadczenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres nabywcy, jego nr dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, numer pesel oaz informacje dotyczące ilości, rodzaju i przeznaczenia nabytych wyrobów. Oświadczenie musi być skwitowane datą, miejscem złożenia oświadczenia oraz odręcznym podpisem oświadczającego. Oświadczenie może zostać dołączone jako dodatkowy dokument, umieszczone na fakturze lub okresowej umowie kupna/sprzedaży zawartej pomiędzy stronami transakcji.

Nabywcy wyrobów węglowych ponoszą odpowiedzialność za treść złożonego przez nich oświadczenia. W przypadku złożenia nieprawidłowego oświadczenia po stronie nabywcy może zostać rozpoznana zaległość w podatku akcyzowym. Dodatkowo na nabywcy może ciążyć ryzyko odpowiedzialności karnej skarbowej.

Pin It on Pinterest

Share This