Ekogroszek – dla kogo?
Z roku na rok rośnie zainteresowanie kotłów napędzanych ekogroszkiem. Nic dziwnego. Jest to bowiem idealne rozwiązanie dla wielu osób, które cenią sobie ekonomiczność i jednocześnie troszczą się o środowisko naturalne. Ekogroszek stanowi jedyną tak skuteczną i wydajną alternatywę dla coraz mniej popularnego dzisiaj węgla tradycyjnego. W Polsce zaobserwować możemy tendencję wzrostową sprzedaży ekogroszku. Co oznacza, że grono użytkowników tego produktu nieustannie się poszerza. Chcąc dołączyć do tej ciągle przybierającej na sile grupy, warto zapoznać się wcześniej z opiniami innych osób, które miały okazję wypróbować ekogroszek w swoich domach. A także z technicznymi parametrami danego produktu.
Co prawda producenci zapewniają, że różnice przy stosowaniu tego typu paliwa grzewczego, zauważysz głównie w portfelu. Ostatecznie jednak tylko Ty jesteś w stanie dokonać analizy własnych potrzeb, zasobów i możliwości. Dlatego zachęcamy Cię do szczegółowego sprawdzania produktów, które chcesz kupić.
Ekogroszek – jaki wybrać?
Na obecnym rynku istnieje wiele rodzajów ekogroszku. Różnią się one między sobą parametrami technicznymi i pochodzeniem. Przy wyborze dopasowanego do swoich potrzeb produktu należy kierować się przede wszystkim wydajnością. Warto też sprawdzić, czy dany towar został poddany właściwej obróbce mechanicznej. Takiej, dzięki której będziesz mógł cieszyć się ekogroszkiem o najwyższej jakości. Jest to szczególnie ważny aspekt w kontekście mniejszej emisji spalin. Jak i dłuższej żywotności kotła, z którego korzystasz i planujesz korzystać w perspektywie nadchodzących lat.
Ekogroszek Syberyjski Czuk jako przykład
Ekogroszek Syberyjski Czuk pochodzi z Kuźnieckiego Zagłębia Węglowego. Dedykowany jest właścicielom kotłów z podajnikiem ślimakowym oraz tłokowym. Charakteryzuje się kalorycznością w granicach 23-24 MJ/kg. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to dolna granica, jeśli chodzi o przepisy prawne, które mówią o tym, ze ekogroszek nie może mieć niższej wartości opałowej niż 24 MJ/kg. Zawartość siarki plasuje się na poziomie 0,4 %. Zgodnie z przepisami regulującymi właściwe parametry ekogroszku, zawartość popiołu nie może przekraczać 10% substancji niepalnych.
W przypadku ekogroszku Syberyjski Czuk wartość ta waha się w granicach 5-7%. Ekogroszek zapakowany jest w opakowania foliowe, które chronią przed czynnikami zewnętrznymi. W pojedynczym worku znajduje się 25 kg produktu. Producent podaje też speikalność. W tym wypadku wynosi ona 0-5 RI.