Ekogroszek Premium – parametry
Producent na stronie podaje podstawowe parametry swojego ekogroszku. Należą do nich standardowo, przede wszystkim, kaloryczność. Ekogroszek Premium ma kaloryczność, która wynosi 24-27 MJ/kg. Zawartość siarki to maksymalnie 0,5%. Ilość popiołu powstająca w wyniku spalania wynosi do 10%, a wilgotność wynosi od 5% do maksymalnie 10%.
Granulacja wynosi dokładnie tyle, ile ramy wyznaczone dla producentów ekogroszków, czyli 5-25 mm. Producent na swojej stronie oferuje sprzedaż opału już od jednej tony (co jest równe jednej palecie worków pakowanych po 25 kg). Klienci mają 14 dni na zwrot opału. Jest to zresztą ustalone prawnie i dotyczy wszystkich zakupów dokonywanych przez internet. Producent oferuje swoim klientom możliwość ratalnej zapłaty za opał. Cena Ekogroszku Premium to 909 zł za tonę węgla.
Kiedy najlepiej kupić ekogroszek?
W ekogroszek, jako paliwo powstające na bazie węgla kamiennego lub węgla brunatnego najlepiej zaopatrzyć się wiosną, lub latem. Wynika to z niższych cen w tym okresie, ponieważ jest to czas poza sezonem grzewczym i klienci mogą wybrzydzać i wybierać najlepszy, a jednocześnie najtańszy opał. Zimą i jesienią dochodzi pośpiech, zatem klienci często muszą zapłacić o wiele więcej za tonę ekogroszku.
Ponadto ekogroszek składowany w ciepłej temperaturze utrzymuje swoją wilgotność podaną przez producenta. Proszę pamiętać, że większość opału magazynowana jest bez zadaszenia, zatem węgiel jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niestety konsumenci są coraz bardziej świadomi i producenci nie obniżają już cen przed sezonem tak, jak jeszcze kilka lat temu, mimo to warto pomyśleć o zakupie opału wcześniej, aby nie zostać zaskoczonym przez zimę.