Ekogroszek OBI

16 stycznia 2021

ParametryEkogroszek GórnikEkogroszek UltraEkogroszek EquationEkogroszek SkivaEkogroszek BatoryEkogroszek GwarekEkogroszek Dobromir
Kaloryczność [MJ/kg]25282629262627
Popiół [%]107664,35106
Siarka [%]-0,60,45-0,8-0,25

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Popularność ekogroszku nieustannie rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ ekogroszek jest jednym z lepszych paliw stałych dostępnych na rynku, pod kilkoma względami. Przede wszystkim jest przystępny cenowo i nie zanieczyszcza środowiska w tak dużym stopniu, jak inne węgle. Dodatkowo popularność ekogroszku rośnie dzięki coraz łatwiejszej dostępności. Wiele znanych sieci sklepów budowlanych oferuje sprzedaż ekogroszków już od 20 kg, dzięki czemu możemy testować różne rodzaje. Jedną z nich jest OBI, sieć marketów, oferująca aż 4 rodzaje ekogroszków.

Rodzaje ekogroszków w OBI

Wśród oferty sieci sklepów OBI, znajdą Państwo kilka rodzajów ekogroszku, które spełniają wszelkie wymagania dotyczące parametrów opału ekologicznego. Na stronie sieci widnieją aż 4 rodzaje: Ekogroszek kamienny Gold, Silver, Rubin i Black. Najlepszy pod względem kaloryczności jest Ekogroszek Gold, jednak jest on również najdroższy. Poza tym pomiędzy rodzajami ekogroszków oferowanych przez sieć OBI występują niewielkie różnice w kaloryczności. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w przypadku pozostałych parametrów. Zawartość siarki w każdym z nich waha się od 0,4% do 0,6%. Granulacja jest niezmienna dla każdej firmy. Z pewnością Państwo zauważyli zresztą, że większość ekogroszków na rynku charakteryzuje się wielkością pomiędzy 5 a 25 mm.

ekogroszek Gold w ofercie OBI

Znacząca różnica jest natomiast w wilgotności każdego z nich, ponieważ Ekogroszek Gold zawiera jedynie od 3 do 5% wilgotności. Ekogroszek Black od 4 do aż 10%. Ekogroszek Silver od 4% do maksymalnie 6%, a Ekogroszek Rubin od 5% do 7% wilgotności. Użytkownicy ekogroszku, którzy planują zakup opału w sieci OBI, będą zatem musieli dokładnie przekalkulować, który z oferowanych opałów będzie dla nich najlepszy.

Ekogroszek OBI opinie

Na stronie sieci OBI każdy produkt mogą oceniać użytkownicy, tak też jest w przypadku ekogroszków, które klienci oceniają według skali od jednej gwiazdki do pięciu, dodatkowo można również napisać opinię. Najwyższą ocenę zdobył Ekogroszek Gold na równi z Ekogroszkiem Rubin, uzyskując ocenę 4,3/5 gwiazdek. Z kolei najniższą ocenę zdobył Ekogroszek Silver, osiągając jedynie 3,9/5 gwiazdek. Taka forma oceny jest bardzo transparentna, a sugestie innych użytkowników z pewnością pomogą podjąć decyzję o zakupie danego ekogroszku.

Ekogroszek Rubin w ofercie OBI

Ekogroszek OBI cena

Sieć OBI oferuje ekogroszek w cenach od 889 zł za tonę do 999 zł za tonę opału. Najdroższy jest Ekogroszek Gold. Najtańszy Ekogroszek Black. Za tonę Ekogroszku Silver klienci zapłacą również jedną z wyższych cen, 969 zł. natomiast Ekogroszek Rubin ma cenę bardzo zbliżoną do Silver, wynosi 899 zł za tonę. Dodatkowo należy pamiętać o płatnej dostawie, kurierem, chyba że odbiorą Państwo opał osobiście.

WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj Ekogroszek Piekło Zielony

ekogroszek Piekło zielony worek
Parametry
Kaloryczność25-24 MJ/kg
Granulacja5-25 [mm]
Popiół5-6%
Siarka0,6-0,8%

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Dostawa za 0 zł
Bez nagrody
Innym razem
Prawie!
-50 zł/t od tony
-100 zł na koszyk
Bez nagrody
Brak szczęścia
Prawie!
-100 zł od tony
Bez nagrody
Pech
Skorzystaj z szansy na tańszy węgiel!
Wpisz swój adres e-mail i zakręć kołem. To Twoja szansa na wygranie niesamowitych rabatów!
Nasze zasady:
  • Jedna gra na użytkownika.
  • Cwaniacy zostaną zdyskwalifikowani.

Pin It on Pinterest