Ekogroszek Magma

Ekogroszek Magma – parametry 
Kaloryczność28-30 MJ/kg
Popiół3,3 %
Spiekalność-
Siarka0,28 %

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Skąd się bierze popularność ekogroszku?

Statystyki mówią, że najpopularniejszym paliwem stałym opałowym jest ekogroszek. Dużo, dużo niżej znajduje się węgiel. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza jeśli spojrzysz na coraz większą świadomość ludzi z zakresu troski o środowisko. Czym zaskarbił sobie popularność wśród takiej dużej rzeszy osób ekogroszek? Zalet posiada wiele. Zacznijmy od tego, że jest to produkt wytwarzany ze specjalnie wyselekcjonowanego węgla kamiennego. Przeznaczony jest on do spalania w niskoemisyjnych piecach. Do niekwestionowanych zalet tego produktu zaliczyć można z pewnością wysoką kaloryczność, niską zawartość siarki oraz popiołu. Rosnące zainteresowanie tego rodzaju opałem sprawia, że coraz więcej ofert pojawia się na rynku. Czy wszystkie są godne uwagi?

Najważniejsze parametry ekogroszku — na co warto wracać uwagę?

Zdajesz sobie pewnie sprawę z tego, że węgiel, aby stać się ekogroszkiem, musi przejść przez szereg restrykcji prawnych. Mają one na celu sprawdzenie, czy spełnione są odpowiednie warunki. Jednym z najważniejszych parametrów, jakie są sprawdzane, jest oczywiście kaloryczność. Jest to wartość, która mówi o tym, ile ciepła zostanie wytworzone podczas spalania jednego kilograma opału. Najniższy próg to 24 MJ/kg. Nie musimy tłumaczyć, że im wyższa wartość, tym lepiej. Wszak wyższa kaloryczność oznacza, że zużyjesz mniejszej ilości opału do nagrzania domu lub mieszkania. Jednym z produktów, jakie znajdziesz na rynku, jest ekogroszek Magma. Jego kaloryczność plasuje się pomiędzy 28 a 30 MJ/kg. Oznacza to, że jest stosunkowo wysoki.

Co z pozostałymi parametrami? Zawartość siarki plasuje się na 0,28% z kolei popiołu na 3,3%. Producent podaje także wilgoć całkowitą. W tym przypadku wynosi ona 8,68%. Omawiany Ekogroszek Magma sprzedawany jest w 25-kilogramowych workach. O czym mówią poszczególne parametry? Zawartość siarki mówi o tym, ile substancji szkodliwych przedostanie się do atmosfery. Ilość popiołu, czyli substancji niepalnych z kolei informuje Cię o tym, czy często będziesz musiał czyścić piec.

Podsumowanie

Pamiętaj, aby zawsze wybierać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązania. Jednak przy wyborze nie bierz pod uwagę jedynie ceny. Zachęcamy do patrzenia również na parametry. A może nawet przede wszystkim na nie. W przypadku wątpliwości zawsze możesz poszukać opinii wśród innych użytkowników internetu. Robimy tak z innymi produktami, dlaczego więc nie mielibyśmy w ten sam sposób poszukiwać informacji o opale. Tym bardziej że coraz częściej dokonujemy zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 180,00 1 498,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

3 + 12 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This