Ekogroszek klasyk

Ekogroszek Klasyk – parametry

Ekogroszek Klasyk – parametry
Kaloryczność22-24 MJ/kg
Popiół8%
SpiekalnośćRI=0
Siarka 0,6 - 0,8%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Ekogroszek — jedno z najpopularniejszych paliw stałych

Jesteśmy krajem, w którym jeśli chodzi o popularność opałów stałych, zdecydowanie rządzi węgiel. Jednak coraz częściej wybierany jest również ekogorszek. Co to w ogóle takiego jest? Ekogroszek to paliwo stałe, które wytwarzane jest ze specjalnie wyselekcjonowanych brył węgla kamiennego lub brunatnego. Choć u nas najczęściej dostępny jest odmiana węgla kamiennego. Pokruszony bryły są przesiewane. Dlatego, że ten rodzaj paliwa stałego ma wielkość pomiędzy 5 mm a 25 mm. Dodatkowym procesem, jaki przejść musi ekogroszek jest płukanie. Ma ono na celu pozbycie się z węgla frakcji miału. Zainteresowany? Chętnie powiemy Ci w takim razie czym powinien charakteryzować się tego rodzaju opał.

Ekogroszek i jego parametry

Jak wiadomo najważniejszym parametrem, jeśli chodzi o opał stały, jest kaloryczność. W przypadku tego konkretnego rodzaju opału nie powinna ona być niższa niż 24 MJ/kg. Dlatego decydując się na ekogroszek zwróć szczególną uwagę na ten parametr. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Wśród istotnych informacji, na jakie warto mieć oko, jest zarówno spiekalność, zawartość popiołu oraz siarki, jak i wilgotność. Jak powinny wyglądać minimalne wyniki tych wartości? W przypadku spiekalności, czyli zdolności węgla do koksowania RI nie powinna być większe niż 10. Jeśli chodzi natomiast o popiół, to wartość nie powinna być wyższa niż 10%, a siarka nie powinna przekraczać 1%.

Ekogroszek klasyk — poznaj parametry tego produktu

Wiesz już, na jakie wartości należy zwracać uwagę. Jednym z produktów, który znajdziesz na rynku jest Ekogroszek Klasyk. Poznaj jego parametry. Do najważniejszych parametrów należy kaloryczność. W tym przypadku wynosi ona 22-24 MJ/kg. Co z pozostałymi wartościami? Zawartość popiołu nie przekracza 8%, z kolei siarki nie jest wyższa niż 0,5%. Pamiętaj, że w tym przypadku im wartości niższe, tym lepiej. Dlaczego? Z wielu przyczyn. Zawartość popiołu mówi o tym, ile substancji niepalnych znajduje się w opale. Oznacza to, że im więcej ich jest, tym częściej musisz sprzątać popielnik. Z kolei zawartość siarki mówi o tym ile substancji szkodliwych dla środowiska znajduje się w ekogroszku. Jeśli dbasz o środowisko, zdecydowanie zwróć na te dwa parametry uwagę. W przypadku ekogroszku Klasyk producent podaje wilgotność na poziomie między 3 a 12%.

Wszystkie przedstawione parametry mają ogromne znaczenie. Dlatego zachęcamy Cię do rzetelnego sprawdzania ich. Nie ograniczaj się jednak tylko do informacji od producenta. Zawsze szukaj opinii innych internautów, którzy mieli już okazję przetestować dany produkt.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 180,00 1 498,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

2 + 2 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This