Ekogroszek Karolinka

Ekogroszek Karolinka – parametry 
Kaloryczność26-28 MJ/kg
Popiół3-9 %
Spiekalność-
Siarka0,2-0,8 %

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Ekogroszek, jako świetna alternatywa dla innych rodzajów opału stałego

Ekogroszek jest jednym z rodzajów paliwa stałego, który produkowany jest albo z węgla kamiennego, albo z brunatnego. Wykorzystywany jest do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Jest to produkt z założenia wysokokaloryczny. Jednak na rynku zdarzają się podróbki tego rodzaju opału. Są to wówczas paliwa składające się z miału węglowego niskiej jakości lub lepiszcza, odznaczające się gorszymi parametrami grzewczymi.

Ekogroszek Karolinka – workowana propozycja Bio Energii Silesia SP. z o.o.

Wśród propozycji, jakie odnajdziesz w aktualnej ofercie sklepów, możesz natrafić na ekogroszek Karolinka pakowany w worki o pojemności 25 kilogramów. Jest to paliwo stałe zaproponowane przez firmę Bio Energia Silesia Sp. z o.o., zajmującej się handlem węgla, koksem oraz biomasą. Prezentowana przez nas dzisiaj propozycja zgodnie z informacją umieszczoną przez markę na opakowaniu dedykowana jest do wykorzystania z kotłami z podajnikiem. Granulacja Karolinki waha się między 8 a 25 mm. Czyli zgodnie z ogólnie przyjętymi normami mieści się w dopuszczalnej granicy. Taki właśnie rozmiar ziaren pozwala na zastosowanie w piecach z automatycznymi dozownikami węgla.

Na opakowaniu widnieją również informację o pozostałych parametrach. Ekogroszek Karolinka jest paliwem stałym o wartości opałowej 26 – 28 MJ/kg. To właśnie dzięki niej wiemy, ile energii możemy pozyskać z jednego kilogramy masy tego produktu przy całkowitym jego spaleniu. Ponadto producent informuje nas również, że w jego produkcie ilość popiołu nie powinna przekroczyć 3 – 9%. Od wartości tego parametru zależy częstotliwość czyszczenia kotła. Jak możemy się domyślić, im jest ona mniejsza, tym ekogroszek będzie pozostawiał mniejsze ilości zanieczyszczeń po spaleniu. Ilość siarki natomiast oscyluje w granicach 0,2 – 0,8%. To właśnie ona mówi nam, jak wiele niechcianych substancji smolistych będzie wydostawać się do atmosfery, podczas wykorzystywania do ogrzewania naszego produktu.

Karolinka — workowany ekogroszek ze średniej półki cenowej

Prezentowany przez nas ekogroszek Karolinka to jedna z tych propozycji, która może zainteresować Klientów. Jego parametry mieszczą się w ogólnie przyjętych granicach. Dzięki temu można określać go jako paliwo opałowe dobrej jakości. Ponadto biorąc pod uwagę jego cenę, która kształtuje się na poziomie około 840 złotych za tonę, można powiedzieć z powodzeniem, że jest to ekogroszek ze średniej półki cenowej.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 030,00 1 418,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minium 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

3 + 13 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This