Ekogroszek Energy Plus

Ekogroszek Energy Plus – parametry

Ekogroszek Energy Plus – parametry
Kaloryczność25-27 MJ/kg
Popiół5-11%
Spiekalność-
Siarka 0,6-1,2%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Ekogroszek — co to w ogóle jest?

Jesteśmy społeczeństwem, które najczęściej, jeśli chodzi o wybór opału na okres jesienno-zimowy wybiera węgiel. Jednak rosnąca świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne zmienia nasze myślenie. Coraz częściej więc poszukujemy alternatywnych produktów. Jednym z nich jest z pewnością ekogroszek. Jest to produkt, który produkowany jest z wysokiej jakości węgla kamiennego lub brunatnego. Jednak u nas najczęściej jest to jednak węgiel kamienny. Bryły są rozdrabniane, ponieważ granulacja ekogroszku plasuje się pomiędzy 5 mm a 25 mm. To jednak nie koniec. Następnie bryłki te są płukane, dzięki czemu pozbawia się je miału. Decydując się na ekogroszek pamiętaj, że warto wybierać ten najwyższej jakości. A czym powinieneś się kierować?

Poznaj parametry ekogroszku 

Ekogroszek musi spełniać określone normy. Jedną z nich jest oczywiście minimalna kaloryczność, która wynosi 24 MJ/kg. Czym w ogóle jest kaloryczność? Wartość ta mówi Ci o tym, ile ciepła uzyskasz ze spalenia jednego kilograma opału. Jednym z produktów, jakie znajdziesz na rynku jest Ekogroszek Energy Plus sprzedawany w 15-kilogramowych workach. Jego wartość kaloryczna, zgodnie z tym, co podaje producent plasuje się pomiędzy 25 a 27 MJ/kg. Można więc powiedzieć, że jest stosunkowo wysoka. Czy wartość kaloryczna to jedyny parametr, na jaki warto zwrócić uwagę?

Oczywiście, że nie. Wartości, na jakie jeszcze warto zwracać uwagę to zawartość siarki oraz popiołu. Pierwszy parametr, którego wartość nie powinna przekraczać 1%, mówi o substancjach szkodliwych, które emitowane są podczas spalania do atmosfery. Z kolei, jeśli chodzi o zawartość popiołu, czyli substancji niepalnych, to nie powinna ona przekraczać 10%. Jak to wygląda w przypadku omawianego ekogroszku Energy Plus? Jeśli chodzi o zawartość popiołu, to producent podaje widełki między 5 a 11%. Z kolei w przypadku siarki jest to przedział między 0,6 a 1,2%. Parametry, na jakie jeszcze warto zwrócić uwagę to spiekalność oraz wilgotność. W przypadku omawianego ekogroszku niestety nie znaleźliśmy tego typu informacji.

Zanim kupisz poznaj opinie

Internet jest doskonałym miejscem, w którym możesz poznać opinię innych użytkowników. Jeśli robimy tak w przypadku wielu innych produktów, które kupujemy online, dlaczego mielibyśmy nie robić w kontekście opału? Zanim zdecydujesz się na ekogroszek, który Cię zainteresował, poznaj opinie o nim. Pamiętaj też, aby nie kierować się tylko ceną. Jeśli chcesz zaoszczędzić, odpowiednio wcześnie dokonaj zakupów. Nie tylko możesz uniknąć podwyżki cen w okresie jesienno-zimowym, ale również możesz liczyć na szybszą realizację zamówienia.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 180,00 1 498,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

6 + 9 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This