Ekogroszek Energo Extra – parametry i cena
Surowiec jest na miejscu poddawany obróbce, płukany i przesiewany. W wyniku tego powstaje ekogroszek o charakterystycznych dla tego rodzaju właściwościach. Ekogroszek Energo Extra ma wartość opałową wynoszącą 25 MJ/kg. Wilgotność to około 15%, zawartość popiołu w nim to 7%, natomiast siarki 0,5%. Zdolność spiekania Energo Extra wynosi RI = 0, a uziarnienie mieści się w wymaganym przedziale 5-25 mm. Swój opał producent pakuje w worki, po 25 kilogramów każdy. Są one dostarczone do klienta na palecie o standardowych wymiarach (80/120 cm), w ilości 40 sztuk, co łącznie daje 1 tonę opału. Cena za jedną paletę wynosi 930 zł, towar zamówiony przez stronę internetową producenta jest dostarczany we wskazane miejsce w terminie 2 dni od złożenia zamówienia i uiszczenia opłaty. Istnieje także możliwość zamówienie towaru bezpośrednio w siedzibie producenta.
Informacje na temat producenta
Producent Ekogroszku Extra to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Energo. Na polskim rynku paliwowym działa już od ponad 20 lat. Firma sprowadza węgiel kamienny z Rosji, po czym na miejscu sprzedaje opał poddany obróbce i workowany. Klienci firmy Energo to klienci detaliczni oraz duże przedsiębiorstwa energetyczne, elektrociepłownie, suszarnie czy gospodarstwa rolne. Producent posiada własną linię technologiczną, która pozwala na uzyskanie węgla każdego rodzaju. Towar jest dostarczany na terenie całego kraju, dzięki współpracy z licznymi dostawcami oraz rozmieszczonym w wielu miejscach oddziałów firmy.
Niska cena nie zawsze oznacza oszczędność
Polacy coraz częściej decydują się na zakup importowanego opału z Rosji, Czech czy nawet Australii. Dzieje się tak, ponieważ zachęca ich przede wszystkim cena, która dzięki wydobywaniu węgla w kopalniach odkrywkowych jest o wiele niższa, nawet wliczając w nią cenę transportu, niż nasz węgiel z Polskich kopalń. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup węgla zza granic, warto pamiętać, że niska cena nie zawsze oznacza oszczędność, dlatego należy porządnie zapoznać się z parametrami danego opału, aby dobrze przygotować się do zimy i nie zbankrutować.