Ekogroszek Ekopal – parametry, zastosowanie

utworzone przez | Lis 16, 2020 | ekogroszki

Dlaczego ekogroszki stają się coraz bardziej popularne?

XXI wiek narzucił użytkownikom paliw stałych, zwłaszcza węgla, obostrzenia, do których bardzo szybko dostosowali się producenci zarówno kotłów, jak i opałów i składów węglowych. Coraz popularniejszym opałem jest ekogroszek, który dzięki swoim parametrom, np. małej granulacji, jest bardzo dobrze spalany w nowoczesnych kotłach z automatycznym retortowym lub ślimakowym podajnikiem. Wybór ekogroszków jest ogromny, dlatego przed wyborem odpowiedniego dla nas, należy poznać parametry interesujących nas produktów, aby wybrać najlepszy.

Do nowoczesnych kotłów bardzo dobrze sprawdzi się Ekogroszek firmy Ekopal

Jednym z nich jest Ekogroszek firmy Ekopal. Producent reklamuje go jako idealny produkt do wspomnianych wyżej nowoczesnych kotłów z automatycznymi podajnikami. Zaletą tego rozwiązania z pewnością jest ogromny komfort, ponieważ z użytkownika ściągnięty zostaje ciężar uzupełniania węgla w piecu.

Ekogroszek Ekopal – podstawowe parametry

Podstawowymi parametrami Ekogroszku Ekopal, na które warto zwrócić uwagę, są z pewnością kaloryczność, zawartość siarki i popiołu oraz spiekalność i granulacja. Właśnie one w największym stopniu odpowiadają za właściwości ekologiczne opału i gwarantują użytkownikowi komfortowe korzystanie z kotła na węgiel. Kaloryczność Ekogroszku Ekopal wynosi 26 MJ/kg. Świadczy ona o tym ile węgla zużyjemy, by ogrzać budynek. Ekogroszek nie powinien mieć mniejszej kaloryczności niż 23, więc ekopal wpisuje się idealnie w wytyczne. Zawartość siarki z kolei nie może przekroczyć 1%, ponieważ to ona w wyniku spalania uwalnia do atmosfery substancje smoliste, z którymi obecnie walczy cały świat. Wspomniany ekogoroszek zawiera mniej niż 0,8% siarki, zatem wynik jest poprawny.

Kaloryczność26 MJ/kg
Popiół10%
Spiekalność-
Siarka 1%

Popielatość, ziarnistość i spiekalność Ekogroszku Ekopal

Z kolei ilość popiołu w węglu oznacza, ile tego popiołu będziemy zmuszeni sprzątać, aby ekogroszek był ekonomiczny. Ilość nie powinna przekroczyć 10%, a Ekogroszek Ekopal zawiera go do 7%. Daje to wynik 70 kg popiołu na 1000 kg węgla. Niestety na stronie producenta nie ma informacji o spiekalności produktu, a jest ona niezwykle istotna. Im mniej spieków powstaje w komorze spalania, tym wydajniejszy jest węgiel i mniejsze ryzyko uszkodzenia kotła. Warto także dodać, że kotły z automatycznymi podajnikami są przystosowane do opału o granulacji od 5 do 25 mm. Ziarnistość Ekogroszku Ekopal wynosi od 8 do 25 mm, więc doskonale nada się do kotła z retortowym lub ślimakowym podajnikiem.

Firma Ekopal produkuje ekogroszek spełniający wymogi dla ekologicznych opałów. Dodatkowo są one potwierdzone certyfikatem bezpieczeństwa. Z pewnością daje to konsumentom gwarancję, że producent podaje sprawdzone informacje

Nasze ekogroszki

Ekogroszek Wesoła

Ekogroszek Wesoła

ekogroszek Bobrek workowany

Ekogroszek Bobrek

ekogroszek Chwałowice workowany

Ekogroszek Chałowice

ekogroszek Piast workowany

Ekogroszek Piast-Ziemowit

Zobacz inne wpisy na naszym węglowym blogu

Węgiel koksujący typ 33

Węgiel koksujący typ 33

Węgiel koksujący typ 33 jest najrzadziej wykorzystywany w polskich domach, ponieważ nadaje się jedynie do spalania w kotłach zasypowych górnego spalania.

Rodzaje węgla

Rodzaje węgla

Węgiel od lat jest podstawowym paliwem stałym w domach większości polaków. Nic dziwnego, mimo zaleceń ekologów nie rezygnujemy z węgla, ponieważ jest najtańszym i najbardziej stabilnym paliwem na rynku.

#
$

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Pin It on Pinterest