Parametry Ekogroszku Ekoflint
Kaloryczność ekogroszku świadczy o tym, ile ciepła uzyskamy podczas spalania produktu. Kolejno wartość 24 i 26 jest oczywiście podana w MJ na kilogram opału. Uziarnienie Ekogroszku flint wynosi w obu przypadkach od 6 do 25 mm, natomiast ilość siarki nie przekracza 1%. Istotnym faktem jest, że Ekogroszek Ekoflint jest opałem przeznaczonych do pieców ekologicznych, głównie retortowych. Towarzystwo Gospodarcze wyposażone w maszyny przemysłowe zajmuje się kruszeniem, przesiewaniem oraz paczkowaniem swojego węgla. Po tym, worki zawierające 20 kg opału zostają umieszczone na palecie w ilości czterdziestu lub pięćdziesięciu, w zależności od życzenia klienta.
Producenci Ekogroszku Ekoflint
Producentami Ekogroszku Ekoflint są następujące grupy węglowe: Tauron wydobycie, Polska Grupa Górnicza, Katowicki Holding Węglowy SA oraz PG SILESIA. Z racji tego węgiel, z którego produkowany jest Ekoflint, pochodzi z polskich kopalń. Ekogroszek do klienta dostarczany jest transportem bezpośrednio od producenta lub zakładu obróbki. Jego cena wynosi 17-18 zł za 20 kg worek, co daje kwotę około 900 zł za tonę opału. Do każdego zamówienia dostarczony zostaje certyfikat jakościowy potwierdzający podane przez TGF parametry.
Czy Ekogroszek Ekoflint spełnia wszystkie wymogi?
Ekogroszek Ekoflint spełnia wszelkie wymogi, aby być ekogroszkiem, czyli najbardziej ekologicznym z paliw stałych. Ekogroszek podczas spalania osiąga bardzo dużą temperaturę, dzięki swojej wysokiej kaloryczności. Ponadto, podczas procesu spalania powstaje wyjątkowo mało substancji smolistych, dzięki czemu jest ulubionym opałem stałym osób, którym jakość naszego powietrza nie pozostaje obojętna. Na rynku dostępny jest ogromny wybór ekogroszków. Jest to z pewnością związane ze zmianą przepisów oraz rosnącą świadomością polaków.