Ekogroszek Czarny Diabeł

29 września 2021

Ekogroszek Czarny Diabeł – parametry 
Kaloryczność26 MJ/kg
Popiół5 %
Spiekalność-
Siarka0,3-0,6 %

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Ekogroszek – skąd bierze się jego popularność?

Nie ma zaskoczenia w tym, jeśli powiemy, że w dalszym ciągu jednym z najczęściej wybieranych form opału jest węgiel. Jednak świadomość konieczności używania lepszych jakościowo produktów skłania osoby, które korzystają z paliwa stałego opałowego do wyborów innych niż tradycyjny węgiel. W takiej sytuacji coraz większą popularnością cieszy się ekogroszek. Wytwarzany jest on najczęściej z węgla kamiennego i przeznaczony jest do spalania w niskoemisyjnych piecach. Na lepszą jakość tego produktu, ma wpływ wiele czynników. W tym również obróbka. W przypadku ekogroszku – węgiel przesiewany jest, w celu wyselekcjonowania brył o granulacji od 5 do 25 mm. Następnie jest płukany, co prowadzi do pozbycia się miału. Na rynku dostępnych jest szereg produktów. Jednym z nich jest Ekogroszek Czarny Diabeł. Jakie posiada parametry?

Sprawdzaj parametry ekogroszku przed zakupem – kaloryczność na pierwszy ogień

Ten rodzaj paliwa opałowego stałego charakteryzuje się doskonałymi parametrami. Co za tym idzie również doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Warto jednak przed zakupem sprawdzić dokładnie parametry interesującego Cię produktu. Jednym z najważniejszych jest oczywiście kaloryczność. Mówi ona o tym, ile ciepła wytworzysz podczas spalenia jednego kilograma opału. Najniższa wartość, jaką może przyjąć ekogroszek, wynosi 24 MJ/kg. Pamiętaj, że im wyższa wartość, tym lepiej, ponieważ przy mniejszej ilości spalonego ekogroszku ciepło jakie uzyskasz, będzie wystarczające do ogrzania Twojego domu lub mieszkania. Wspomniany wcześniej ekogroszek Czarny Diabeł ma kaloryczność równą 26 MJ/kg. To jednak nie wszystko. Warto także zwrócić uwagę na zawartość popiołu i siarki. Najwyższe dopuszczalne normy to kolejno, dla popiołu 10% i dla siarki 1%. W przypadku omawianego ekogroszku wartości te plasują się następująco. Zawartość popiołu wynosi do 5%, a z kolei siarki od 0,30% do 0,60%. W tym wypadku pamiętaj, że im niższa wartość, tym lepiej.

Wybieraj najlepszy dla siebie produkt — dbaj o swoje finanse

Jakość wybranego ekogroszku ma ogromne znaczenie. Zarówno dla Twojego budżetu, jak i dla Twojego komfortu mieszkania. Dlatego sprawdzaj dokładnie wszystkie parametry. Wśród informacji, jakie powinny być dostępne, warto jeszcze zwrócić uwagę na wilgotność i spiekalność. Niestety w przypadku wspomnianego w artykule ekogroszku Czarny Diabeł pakowanego w 25-kilogramowe worki nie mogliśmy znaleźć tych informacji. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie i wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

WPISZ SWÓJ E-MAIL, ABY OTRZYMAĆ MEGA RABAT NA EKOGROSZEK!
Nasze promocje są ograniczone czasowo.
Poinformujemy Cię o jej rozpoczęciu przez e-mail.

Wypróbuj nasz ekogroszek

Ekogroszek Piekło Pomarańczowy
Ekogroszek Piekło Pomarańczowy parametry
Granulacja5-25 [mm]
Kaloryczność28-26 MJ/kg
Popiół3-8%
Siarka0,4-0,8%
Spiekalność0-10

21 w magazynie

Produkt

Akcyza

Łącznie

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This