Ekogroszek COMFORT

Ekogroszek Comfort – parametry

Ekogroszek Comfort – parametry
Kaloryczność24-26 MJ/kg
Popiół5-9%
SpiekalnośćRI= 0-10
Siarka 0,2-0,9%

Szukasz alternatywnego opału w korzystnej cenie?

Ekogroszek — czyli jedno z najpopularniejszych paliw stałych w naszym kraju

Nie jest tajemnicą, że od wielu lat, największym zainteresowaniem wśród paliw opałowych jest tradycyjny węgiel. Jednak z uwagi na niezbyt korzystny wpływ tego rodzaju opału na środowisko coraz częściej szukamy alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest ekogroszek. Jest to produkty wytwarzany z węgla kamiennego, który przechodzi specjalną selekcję i musi spełniać określone parametry. Wiesz już, z czego powstaje ekogroszek, ale czy wiesz, jak powstaje?

Pokruszony węgiel kamienny przesiewany jest w celu wyodrębnienia brył o wielkości minimalnej 5 mm i maksymalnej 25 mm. Kolejno jest płukany. Ten zabieg ma na celu usunięcie z węgla frakcji miału. Jak już wspomnieliśmy ekogroszek musi spełniać określone parametry, poniżej Ci je przedstawiamy. Dlatego pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na zakup, któregoś z produktów zapoznaj się dokładnie z jego specyfikacją.

Parametry ekogroszku — na co należy zwracać uwagę?

Do jednego z najważniejszych parametrów paliwa stałego należy z pewnością jego wartość opałowa. Dzięki tej wielkości zdobędziesz informacje, ile ciepła uzyskasz ze spalenia kilograma opału. W takim razie im wartość wyższa, tym lepiej oczywiście. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które kuszą, chociażby ceną. Jednak nie wszystko, co nazywa się ekogroszkiem, jest nim w rzeczywistości. Musisz o tym pamiętać przy zakupie. Najniższa kaloryczność dopuszczalna w przypadku ekogroszku wynosi 24 MJ/kg. To jednak nie wszystko.

Ekogroszek jako jedno z najczystszych paliwa opałowych stałych nie może zawierać więcej niż 1% siarki. O czym świadczy dany parametr? Zawartość siarki mówi o tym, jaki wpływ będzie miał opał na środowisko naturalne. Dlatego im wartość mniejsza, tym lepiej. Podobnie jest w przypadku popiołu, czyli substancji niepalnych. Choć wpływ na środowisko jest w tym przypadku mniejszy, to jednak warto mieć na uwadze, że im mniejsza zawartość tego typu substancji, tym wygodniej dla Ciebie. Częstotliwość sprzątania popielnika spadnie do minimum. Najwyższa wartość, jaka jest dopuszczona w tym przypadku, wynosi maksymalnie 10%. Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziesz węgiel kamienny Ekogroszek COMFORT, którego producentem jest SAM-BUD-ROL. Jest to produkt, który charakteryzuje się wartością opałową na poziomie 24-26 MJ/kg.

Dodatkowo producent podaje, że zawartość siarki wynosi między 0,2% a 0,9% z kolei popiołu od 5% do 9%. Dodatkowymi parametrami, z jakimi z pewnością się spotkacie, jest jeszcze zdolność spiekania oraz wilgotność. Kolejno w przypadku omawianego ekogroszku wartości te wynoszą RI 0-10 i 6-12%.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 180,00 1 498,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

9 + 15 =

Informacje podane we wpisach na temat produktów opałowych, powszechnie dostępnych do nabycia, pochodzą ze strony producenta oraz innych witryn prezentujących opinie na ich temat. Firma Węglobud zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży produktów opałowych opisywanych w recenzjach.

Pin It on Pinterest

Share This