Czy ekogroszek naprawdę jest ekologiczny?

12 czerwca 2021

W ostatnich latach smog stał się tak uciążliwym i zagrażającym zdrowiu problemem, wiele województw postanowiło przyjąć ustawę antysmogową regulującą zasady spalania węgla. Sami użytkownicy również chętnie sięgają po opał lepszej jakości, który zawiera jak najmniej substancji smolistych. Co więcej, powstał plan wymiany starych pieców na nowe – kotły nisko emisyjne. Do spalania w tych kotłach nadaje się jedynie ekogroszek, określany jako ekologiczny węgiel. Czy producentom ekogroszków można zaufać? Czy ekogroszek jest rzeczywiście ekologiczny? Jak to sprawdzić?

Co wyróżnia ekogroszek od innych węgli?

Ekogroszek to opał wyprodukowany z wyselekcjonowanego węgla, który charakteryzuje się wysoką kalorycznością. Jest ona gwarancją uzyskania dużej ilości ciepła przy minimalnej ilości zużytego opału. Dodatkowo węgiel jest kruszony, płukany i wielokrotnie przesiewany, dzięki czemu uzyskuje się ziarnistość 5-25 mm. Jest to rozmiar pozwalający spalać opał w nowoczesnych kotłach nisko emisyjnych. Dla efektywności spalania istotna jest również mała zawartość substancji niepalnych, czyli popielatość. Im ich mniej, tym rzadziej trzeba czyścić popielnik. Natomiast pod względem dymu, istotna jest siarka, to ona w wyniku spalania produkuje substancje smoliste, w związku z czym im jej mniej, tym lepiej. W ekogroszku siarka nie może przekroczyć 1%. Użytkując ekogroszek łatwo również zauważyć, że nie jest on bardzo mokry. Opał jest dodatkowo osuszany, dzięki czemu lepiej się pali.

Wpływ ekogroszku na środowisko naturalne

Ekogroszek dzięki narzuconym normom spełnia wiele wymogów, dzięki którym podczas spalania produkuje znacznie mniej dymu niż inne węgle. Oczywiście w ostatecznym rozrachunku, to czy rzeczywiście będzie to opał ekologiczny, zależy od naszego wyboru oraz sposobu spalania. Po pierwsze, powinniśmy wybierać węgiel o wysokiej kaloryczności i niskiej zawartości siarki. Niezwykle istotny jest również wybór kotła nisko emisyjnego, dzięki któremu węgiel będzie spalany dokładnie i nie będzie negatywnie wpływał na czystość powietrza. Oczywiście nawet używając ekogroszek w starszych kotłach, zmniejszą Państwo misję szkodliwych gazów, co pozytywnie wpłynie na środowisko.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 180,00 1 498,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu na zamówieniu z kuponem PREMIUM50 przy zakupie minimum 3 ton Ekogroszku Premium

Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

15 + 4 =

Pin It on Pinterest

Share This