Cena węgla w kopalni

30 lipca 2019

Jaka jest cena węgla w kopalni?

Ceny węgla za tonę mocno się wahają w zależności od rodzaju, klasy i typu węgla. Najtańszy z nich-miał, możemy kupić już od 300 zł za tonę. Natomiast za dobrej jakości ekogroszek zapłacimy w kopalni już ponad 700 zł. Kopalnie oferują w sprzedaży detalicznej zazwyczaj miał, orzech, groszek i koks. Jeżeli zależy nam na polskim węglu, w kopalni najpewniej znajdziemy go w najniższej cenie. Jednak jak wiadomo, nie każdy ma możliwość zakupu węgla bezpośrednio z kopalni. W Polsce istnieje wiele skupów węgla, które sprzedają węgiel z polskich kopalni. Niestety trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, które wpływają na cenę końcową węgla. Cena węgla w skupie to koszt zakupu węgla na kopalni, koszt transportu węgla (zazwyczaj koleją), koszt działalności składu oraz zysk sprzedawcy, który wynosi najniższą wartość łącznej sumy.

Węgiel zza granicy często jest tańszy

To, że skupy oferują wyższe ceny węgla, niż kopalnia nie oznacza, że kopalniom węgla kamiennego brak konkurencji. Niestety w Polsce możemy również kupić tańszy węgiel z kopalni zagranicznych. Głównie chodzi o kopalnie rosyjskie i ukraińskie. Jak to możliwe, że węgiel, który musi przejechać tak długą drogę, jest tańszy? Wynika to z dofinansowań rządu rosyjskiego do transportu węgla, niższych podatków nakładanych na węgiel oraz przede wszystkim z metody wydobycia, która sprawia, że w Polsce opłaca się nawet kupić węgiel, który przywędrował do nas z Australii. Węgiel w Polsce jest wydobywany z kopalni głębinowych, a nie odkrywkowych, polscy górnicy muszą po węgiel zjeżdżać nawet 2 km w dół, przez co metoda wydobycia jest droższa.

cena wegla w kopalni

Cenę węgla można poznać na stronie internetowej

Żeby poznać ceny węgla w sprzedaży detalicznej z wybranej kopalni, dobrze sprawdzić cennik na ich stronie internetowej. Tak jak już wspomniano, cena węgla zależy głównie od jego jakości i klasy. Z pewnością najtańszy jest węgiel zza wschodniej granicy, jednak warto pamiętać, że jest to węgiel o niskiej wartości opałowej, w związku z czym jego ceny nie koniecznie przekładają się na oszczędność.

Wypróbuj nasze ekogroszki

1 030,00 1 418,00  brutto

Wyczyść
SKU: 57855 Kategoria:

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Rodzaj

Pomarańczowy, Czerwony, Żółty, Fioletowy, Beżowy

Akcyza

Bez akcyzy, Z akcyzą

Magazynowanie

Workowany, Luzem

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zyskaj 50 zł rabatu z kuponem premium50 przy zakupie minimum 3 ton węgla premium.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup ekogroszku?
Nie przegap kolejnego artykułu lub promocji, zapisz się na naszą listę mailingową.

Zadaj pytanie

4 + 11 =

Oblicz koszty dostawy

x

Pin It on Pinterest

Share This