Betonit drogowy betonowy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Betonit ma szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Powstają z niego zarówno bloczki fundamentowe, jak i te, które idealnie nadają się do pokrywania nawierzchni. Są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale także mają sporą wytrzymałość. Dzięki temu to często wybierany materiał, który pokrywa drogi osiedlowe, alejki i place. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na ten materiał?

Betonit drogowy

Ten materiał z uwagi na dobrą wytrzymałość dobrze nadaje się na powierzchnie z natężeniem ruchu pieszych i umiarkowanym natężeniu samochodów. Bardzo często można go spotkać jako podłoże na osiedlach. Sama kostka wykonana jest z betonu o różnej grubości. Z pewnością prezentuje się o wiele lepiej niż zwykły, wylany asfalt. Jest też materiałem o dobrej wytrzymałości. Bloczki są dostępne w różnych grubościach, im grubsza, tym większy nacisk wytrzyma. Betonit o większej grubości, może być kładziony w miejscach o sporym natężeniu ruchu, gdzie poruszają się także ciężkie pojazdy.

Coś niebanalnego

Kostka jest dostępna w różnych rozmiarach, ma kształt prostokąta, dzięki czemu nie tylko łatwo się ją układa, ale razem tworzy też monolityczne podłoże. Popularne jest też układanie w tak zwaną jodełkę. Jest to co prawda bardziej czasochłonne, ale efekt jest bardzo ciekawy. Jeśli ktoś szuka czegoś mniej banalnego, doskonałym rozwiązaniem jest betonit trylinka. Ma och kształt sześciokąta. Można z niego układać nie tylko chodniki, ale dobrze też się sprawdzi przy drzewach i krzewach. To ciekawa alternatywa dla standardowego kształtu.

Dobra jakość w niskiej cenie

Betonit drogowy jest dostępny w różnych kształtach i grubościach. Decydując się na taki materiał, możemy mieć naprawdę ładnie wykończoną powierzchnię w przystępnej cenie. Sam betonit jest nie tylko wytrzymały, ale także odporny na niskie i wysokie temperatury, a także jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Uniwersalne rozwiązanie

Betonit drogowy ma szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywany do pokrywania placów, parkingów, czy jako materiał na drogi osiedlowe. Można go też wykorzystać na domowym podjeździe czy na alejki.

Pin It on Pinterest